Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Będzie coraz cieplej, choć opadów nie zabraknie

Wczorajsza informacja o minus dwóch stopniach w Szczecinku nad ranem mogła szokować, na szczęście prognozy mówią, że tak zimno w najbliższym czasie nie będzie. Co prawda dziś odnotowano 4 st. w Suwałkach, ale po pierwsze wiadomo, że tam często temperatury bywają jednymi z najniższych w kraju, po drugie to jednak o 6 st. więcej niż wczoraj. Ponadto widać, że od zachodu temperatury wzrastają. W Szczecinie rano było 14 st., w Gorzowie Wielkopolskim i Trójmieście 13, w Zielonej Górze 12. Jednak wszystko ma swoją cenę – w regionach północnych i zachodnich może padać, a w okolicach Poznania i Wrocławia wystąpią burze. Dolny Śląsk, Ziemia Lubuska to będą najcieplejsze regiony – w ciągu dnia maksymalnie 24 st., tylko o stopień mniej w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej i Górnym Śląsku. Generalnie w całym kraju dziś powyżej 20 stopni – warto spojrzeć na poniższą mapkę:

Sytuacja pogodowa w dniu 31/05/2019, dane z TVN Meteo

Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc i jednocześnie meteorologiczne lato (wreszcie!). No i temperatury w kolejnych dniach będą rzeczywiście letnie: w sobotę od 21 do 26 stopni, w niedzielę od 22 do 27 stopni, w poniedziałek od 24 do 29 stopni, a we wtorek pojawi się długo wyczekiwane 30 stopni na Dolnym Śląsku! Jutro za wyjątkiem południa wszędzie może przelotnie popadać, na południowym zachodzie i w centrum możliwe też burze, z kolei pojutrze deszcz i lokalne burze możliwe tylko na południu, a na pozostałym obszarze spokojnie. Wiele wskazuje na to, że wszyscy miłośnicy ciepłej i słonecznej pogody w końcu jej doczekają.

W środę rano znów mogliśmy oglądać na ekranach Agnieszkę Cegielską. Niestety z powodu obowiązków nie mogłem wykonać szerszej relacji tego, co się działo, ale parę zdjęć z Nią udało się wykonać i pojawią się one po południu 🙂

Zgodnie z obietnicą, co prawda lekko przesuniętą w czasie, ale zdjęcia będą 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: