Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Przed nami wyjątkowo gorące czerwcowe dni

Wczorajszy dzień obfitował w wiele uroczystości związanych z 30.rocznicą częściowo wolnych wyborów. Odbywało się wiele koncertów i imprez plenerowych. Z pewnością można powiedzieć, że pogoda dopisała wszystkim, którzy spędzali wczoraj czas na zewnątrz. O tym co ma się wydarzyć dziś i w kolejnych dniach mówiła wieczorem na antenach kanałów Grupy TVN Agnieszka Cegielska: „Z pewnością będą to informacje gorące, bo temperatura między innymi w środę na Pomorzu Zachodnim będzie wyższa niż chociażby w Madrycie czy w Lizbonie. Ten miniony miesiąc, mowa tu o maju był taki miejscami kapryśny, niektóre osoby uważały, że był za chłodny, on raczej był w normie, natomiast przede wszystkim w wielu miejscach po prostu przybywało deszczu. Tymczasem przed nami, jeżeli będzie padać to głównie w czasie wyładowań atmosferycznych, bo ceną za tak wysokie temperatury będą właśnie burze. No i tych burz nie zabraknie, m.in. w środę na wschodzie, na południu, ale przede wszystkim będzie do nas płynąć szerokim strumieniem płynąć bardzo gorące powietrze z rejonów basenu Morza Śródziemnego, z północnej części Afryki, stąd na termometrach w Szczecinie, w Gorzowie Wielkopolski w środę w cieniu 32 stopnie, odczuwalna temperatura w słońcu, bo niebo będzie czyste i bezchmurne, myślę że będzie w okolicach 35-36 stopni”. Taką pogodę zawdzięczamy sprzyjającemu układowi barycznemu – niżem nad Niemcami i wyżem nad zachodnią Rosją – otwiera on drogę dla zwrotnikowych mas powietrza do naszej części Europy. Tymczasem na zachodzie kontynentu jest chłodniej.
W ciągu dnia „na wschodzie, południowym wschodzie później i w centrum Polski będą pojawiać się wyładowania atmosferyczne. Zachód, północny zachód tu z kolei naprawdę żar – bezchmurne niebo i powyżej 30 stopni”. Dziś najchłodniej (jeśli można tak powiedzieć) w województwach wschodnich i południowych 26-27 stopni, od Mazowsza przez Mazury po Pomorze 28 st., na Kujawach i Ziemi Łódzkiej 29 st., w Wielkopolsce 30 st., i na wspominanym przez Nią Pomorzu Zachodnim 32 stopnie!
Co zapowiada nam Agnieszka na kolejne dni? „W czwartek 28 st. północny wschód, 29 st. Warszawa, 31 st. Pomorze Zachodnie, 30 Wrocław. Piątek od 25 st. do 28 st. tylko proszę pamiętać, że nawet jeżeli ta temperatura będzie niższa, o te dwa-trzy stopnie, to już to będzie kolejny dzień upałów, co z kolei oznacza, że powietrze będzie mocno nagrzane. Sobota bardziej burzowa, od 23 do 28 stopni”. Zatem czerwiec przywitał się z nami z przytupem, bardzo letnią pogodą, ale tak de facto meteorologiczne lato już mamy. Za nieco ponad dwa tygodnie będzie też kalendarzowe. I rzeczywiście wielu na to czekało 🙂

1) Agnieszka Cegielska w prognozie na kanale głównym TVN, 4/06/2019
2) Mówiła, że okolice Szczecina będą cieplejsze od Madrytu i Lizbony!
3) Nad Niemcami jest niż, ale póki co on nam nie zagraża
4) Płynie do nas zwrotnikowe powietrze znad Afryki
5) Za nami całkiem pogodna i przyjemna noc
6) Takich temperatur nie ma często przez sporą część roku za dnia!
7) W dzień może zagrzmieć w centrum i na wschodzie
8) Środa będzie upalna (powyżej 30 st.) na zachodzie kraju
9) Czwartek jeszcze upalny, ale od piątku już bez „trzydziestek”
10) Wedle prognoz sobota z burzami, niedziela spokojniejsza
11) „Przed nami wyjątkowo gorące czerwcowe dni” – to podsumowanie Agnieszki
12) Na sam koniec obdarzyła widzów pięknym uśmiechem 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: