Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Afrykański żar ponownie u bram – możliwe nawet 36 stopni!

Dziś rano Agnieszka Cegielska na antenie TVN24 ostrzegała przed kilkudniową falą upału, która może dać tegoroczny rekord temperatury w Polsce, a zdarzyć się to może pojutrze na południowym zachodzie: „Dziś jeszcze łagodnie, bo wszędzie poniżej 30 stopni – od 23 do 28 st., to jest temperatura prognozowana na popołudnie i jeżeli burze, to Małopolska, Podkarpacie. Pozostałe regiony spokój, słońce, bezchmurne niebo, fantastyczna pogoda. Nad samym Bałtykiem komfort termiczny 23-24 stopnie i w słońcu naprawdę to jest idealna temperatura w zupełności nam wystarczająca. Ciśnienie rośnie i to też jest znak tego, że zbliży się do nas wyż, czyli jeszcze więcej tego pogodnego nieba przed nami i zarówno wtorek, jak i środa to będą dni, kiedy niebo będzie zupełnie bezchmurne więc to słońce będzie miało szanse natychmiast tuż po wschodzie operować – to będzie żar. Od 26 do 32 stopni jutro i mówimy o cieniu – pamiętajmy, więc chowajmy się pod naturalną klimatyzacją np. pod drzewo, które obniży temperaturę. Takie stare, dobre, porządne drzewo obniża temperaturę o 4 stopnie. W środę z kolei od 28 do 36 stopni, 28 to są te miejsca które są zazwyczaj najchłodniejsze, czyli północny wschód, pozostałe regiony 31-33, Dolny Śląsk 36. W czwartek dużo będzie się działo, bo musi nastąpić przełom, czyli burze, a od piątku spokojniej”. Po tej prognozie prowadzący stwierdził żartobliwie, że we wtorek i środę zgodnie z Jej słowami idziemy pod drzewa, ale w czwartek lepiej ich unikać, ze względu na pioruny.
Pozwolę sobie jeszcze dodać, że dzisiejsza prognoza temperatury układa się idealnie w linie: 23 st. od Pomorza po Suwalszczyznę, 25 st. od Kujaw przez Mazury po Podlasie, 26 st. od Lubuskiego, przez Wielkopolskę, Mazowsze po Lubelszczyznę, 27 st. na całym Śląsku i 28 st. na południu. Skorzystajmy z tej dzisiejszej „chwili wytchnienia” i szykujmy się na upalne dni, „które nie są łatwe dla nas, zwykłych śmiertelników, mieszkających w Europie Środkowej” – zawsze możemy się pocieszyć tym, że we Francji zapowiadają nawet 42 stopnie! Na koniec nie zabraknie zdjęć z naszą ulubioną pogodynką 😀

1) Agnieszka Cegielska rozpoczyna prognozę przed godziną 7:00
2) Na pytanie prowadzącego, co wydarzy się w kolejnych dniach…
3) Odpowiedziała, że do środy upalnie, nawet do 36 stopni
4) A w czwartek pogoda dynamiczna i burzowa
5) Ona cieszy się jednak z tego, co ma nadejść od piątku
6) Mianowicie stabilizacja temperatury na poziomie od 20 do 26 stopni
7) Po raz kolejny podkreśliła, że nie lubi upałów
8) Zamiast tego woli umiar i komfort termiczny w okolicach 23-24 st.
9) Agnieszka wita się z widzami „Dnia na żywo”
10) Mówiła że w poniedziałek „będzie jeszcze czym oddychać”
11) Od wtorku temperatura zacznie rosnąć
12) Apogeum upałów przewidywane jest na środę
13) Kolejne wejście antenowe, po Toruniu tym razem z Bydgoszczą w tle
14) Agnieszka przypominała że na południu może zagrzmieć
15) Jutro wkroczy do nas szerokim strumieniem zwrotnikowe powietrze
16) Upalnie będzie nie tylko u nas, ale i na zachodzie Europy

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: