Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Rekord temperatury Polski w czerwcu pobity!

38,2 stopnia w Radzyniu w województwie lubuskim, środa 26 czerwca. Te dane warto zapamiętać, bo to nowy rekord temperatury w szóstym miesiącu kalendarzowym. Pobity został przedwojenny rekord z Wrocławia (wtedy nie leżącego w granicach ówczesnej Polski), kiedy to 27 czerwca 1935 roku odnotowano 38 stopni. IMGW informowało, że na 245 stacji dziś w ponad połowie pomiar temperatury przekroczył 33 stopnie. W czołówce był również Poznań, według IMGW najgorętszy z dużych miast. Niewiele zabrakło, aby padł absolutny rekord dla stolicy Wielkopolski z 1959 roku, wynoszący… tak – 38,2 stopnia. W paru miejscach upału nie odczuwano – dotyczy to gór, a także części Pomorza Środkowego.
Jutro nie będzie już tak gorąco, co ucieszy wszystkich, którym upały nie sprzyjają. Niż znad Estonii, który jutro przemieści się nad Białoruś, a związany z nim chłodny front zacznie „wypychać” zwrotnikowe powietrze z Polski. W nocy może popadać na wschodzie i południu, a także lokalnie w centrum. Tropikalna noc czeka mieszkańców Rzeszowa, tam minimalnie 20 stopni, w Krakowie i Lublinie 19, w Białymstoku i Katowicach 18, we Wrocławiu, w Łodzi i Olsztynie 17, w Zielonej Górze 16. Chłodniej na zachodzie i północy, po przejściu frontu – w Trójmieście i Szczecinie – odpowiednio 13 i 12 stopni, w Poznaniu 15 stopni. W ciągu dnia podobna sytuacja jeśli chodzi o opady, a na termometrach już bez upałów: maksymalnie 29 st. na Podkarpaciu, 28 st. w Małopolsce, 27 st. na Górnym Śląsku, 26 st. na Lubelszczyźnie, 25 st. na Ziemi Łódzkiej, 24 st. na Mazowszu i w Lubuskim, 23 st. w Wielkopolsce i na Kujawach, 22 st. na Pomorzu Zachodnim, 21 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie, 20 st. na Pomorzu Gdańskim. Jak widać, w niektórych miejscach temperatura w porównaniu do dziś spadnie aż o kilkanaście stopni. Warto w tym momencie spojrzeć na mapkę z dzisiejszymi temperaturami:

Temperatury w dniu 26/06/2019: źródło: TVN24

W piątek może popadać w centrum i na południowym zachodzie, na termometrach od 20 do 25 stopni, w sobotę z kolei popada na północnym wschodzie i od 21 do 27 stopni. W niedzielę upał powróci – będzie od 28 do 33 stopni, a najwyższe wartości znów na zachodzie kraju. Lato, lato wszędzie 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: