Niedziela burzowa i wielu regionach upalna

Już nocą nad Polską zjawią się dwa fronty atmosferyczne związane z niżem znad Szwecji. Na początek przejdzie front ciepły, który wpuści nad południową część kraju upalne powietrze znad Afryki, dlatego w ciągu dnia właśnie tam będzie powyżej 30 stopni, z kolei zaraz za nim ruszy kolejny, tym razem chłodny, który zacznie przynosić burze.
Jeśli mówimy o nocy, to będzie ona bardzo ciepła – otrzemy się wręcz o tzw. noc tropikalną, bowiem na zachód od linii Wisły temperatura nie spadnie poniżej 19-18 stopni. Na Mazowszu i Podkarpaciu 17 st., na Mazurach 16, chłodniej na Podlasiu i Suwalszczyźnie (odpowiednio 14 i 13 stopni). W ciągu dnia, za wyjątkiem Pomorza Zachodniego wszędzie prognozowane są opady deszczu i burze. Szczególnie silne (z opadami do 30 litrów wody na metr kw. powierzchni, a nawet gradem) mogą być tam, gdzie temperatura będzie najwyższa, zatem w południowo-wschodniej części kraju: 32 st. mają pokazać w niedzielę termometry w okolicach Krakowa, 31 st. w Rzeszowie, 30 st. w Lublinie. Ciepło, ale nie upalnie w innych miastach: 29 st. w Białymstoku, Łodzi i Wrocławiu, 28 st. w Olsztynie, Poznaniu i Zielonej Górze, 27 st. w Trójmieście, 26 st. w Szczecinie.
Początek nowego tygodnia dość „stabilny”, bowiem na termometrach zobaczymy od 24 do 27 stopni, przelotnie popadać może na ścianie wschodniej. W centrum przyjemna wartość 25 stopni. Prawdziwe lato szykuje się od środy – nad Polską zagości wyż, będzie wręcz bezchmurnie, a temperatura może dochodzić do 32 st. i to na północy kraju! Wszyscy ci, którzy będą wtedy spędzać wakacje nad morzem powinni być usatysfakcjonowani.

Uzyskałem informacje o tym, że w piątkowy poranek mogliśmy słuchać i podziwiać urodę Agnieszki Cegielskiej podczas porannego dyżuru na antenie TVN24. Niestety tym razem nie mogę powiedzieć „do trzech razy sztuka”, gdyż ze względu na obowiązki zawodowe nie było mi dane, aby wykonać dla Was szeroką relację – jednakże mam kilkanaście zdjęć z Agnieszką, które mimo trudności udało mi się wykonać i którymi się podzielę :).

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: