Upał słabnie, wtorek jeszcze burzowy

W weekend potężna nawałnica z opadami przekraczającymi 80 litrów wody na metr kwadratowy przeszła przez Katowice. Taka ilość była równoważna do… lipcowej normy opadów dla tego miasta! Dziś z kolei ulewa przeszła przez stołeczne Bielany. Burza ma to do siebie, że jest zjawiskiem gwałtownym, ale jednocześnie dość lokalnym. Szczególnie widać to w dużych miastach, gdzie w dwóch różnych dzielnicach może być zupełnie inna pogoda.
Dynamiczna aura z nami pozostanie – jeszcze w nocy możliwe są burze w centralnej i południowej Polsce. Na północy będzie już spokojniej, bowiem tam zacznie docierać chłodniejsze powietrze znad Skandynawii. Tymczasem na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku noc tropikalna, bo temperatura nie spadnie tam poniżej 20 st., całkiem blisko tego (19 st.) będzie też m.in. na Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Wielkopolsce. 18 st. minimalnie na Kujawach i Podlasiu, 17 st. na Mazurach i Pomorzu, i „tylko” 16 st. na Suwalszczyźnie. W dzień nadal burzowo i wielu miejscach upalnie: 30 st. prognozowane jest choćby w Łodzi, Lublinie czy Krakowie. Poza tym 29 st. we Wrocławiu, w Katowicach i Poznaniu, 28 st. w Zielonej Górze, 27 st. w Olsztynie i Szczecinie, 26 st. w Białymstoku i 25 st. w Trójmieście i Suwałkach. Nad samym morzem może być o 2-3 stopnie chłodniej. Jutro największe prawdopodobieństwo wystąpienia wyładowań atmosferycznych w południowo-wschodniej części kraju.
W kolejnych dniach afrykański żar ustąpi – w środę maksymalnie 26-27 st. na południu Polski i tylko tam możliwe lokalne burze, na północy już tylko 22-24 st., podobna sytuacja w czwartek, z tym że burze mają w ogóle zaniknąć. Długoterminowe prognozy pokazują, że sierpień przywita się z nami pogodą stabilniejszą, ale chłodniejszą, zwłaszcza nad Bałtykiem, gdzie temperatura ma spaść poniżej 20 stopni.

Z uzyskanych przeze mnie informacji Agnieszka Cegielska w ostatnim tygodniu mile spędzała czas m.in. nad Bałtykiem. Ja zaś wykorzystam sytuację, aby jeszcze uraczyć Was zdjęciami z dnia 17 lipca, kiedy dyżurowała na antenie TVN24 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: