Polska po skosie frontem podzielona

U naszych zachodnich sąsiadów znajduje się centrum niżu, a związany z nim front przebiega przez Polskę w linii od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Łódzkie, południowe Mazowsze aż po Podkarpacie. Na tych obszarach dziś możliwe jest większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Rozdziela on chłodniejsze powietrze znad Skandynawii od cieplejszego znad Atlantyku. Zwrotnikowe powietrze, które jeszcze niedawno przynosiło nam upały zostało zepchnięte nad Grecję, Włochy i Półwysep Iberyjski.
Poza wymienionymi we wstępie obszarami, gdzie może popadać powinno być pogodnie, a na południowym zachodzie i północy wręcz słonecznie. Różny dopływ mas powietrza przełoży się na temperaturę – w Suwałkach tylko 19 st., w Białymstoku i Olsztynie 20 st., w Trójmieście 21. Cieplej w Poznaniu i Łodzi – tam 24 st., w Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze – zatem po drugiej stronie frontu już 25 st., a najcieplejsze znów okolice Wrocławia, gdzie prognozowane jest 26 st. Obecność frontu, wahające się ciśnienie sprawi, że biomet mimo sporej ilości słońca nie będzie korzystny.
Taki układ będzie dość „stabilny” przez najbliższe dni – w sobotę nieco cieplej na północy, bowiem 21 st., a na Dolnym Śląsku znów 26, za to burzowo w południowej Polsce. W niedzielę podobnie jak dziś – opady „po skosie”, pogodne Podlasie i wyjątkowo uprzywilejowany pogodowo Dolny Śląsk.

Ze względu na natłok zajęć w ostatnich dniach zaliczyliśmy niewielkie opóźnienie, ale dzisiaj specjalnie dla Was zdjęcia z dyżuru Agnieszki Cegielskiej, który miał miejsce przedwczoraj rano.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: