Koniec upałów w Polsce

„Koniec wakacji oznacza też koniec upałów, pewnie będzie spora grupa osób, którą ucieszy ten fakt, że 35 stopni już się nie pojawi na termometrach”. Tak nowy miesiąc przywitała na popołudniowym dyżurze Agnieszka Cegielska. Co mówiła o prognozie europejskiej? „Na Starym Kontynencie szykują się zmiany, przez Polskę przewędruje front atmosferyczny i spowoduje on, że zacznie do nas płynąć zupełnie inne powietrze i na termometrach zobaczymy temperatury niższe o 10, a nawet miejscami kilkanaście stopni. Już w ogóle w Europie północno-zachodniej i zachodniej po przejściu tego frontu mamy zupełnie inną sytuację atmosferyczną, fachowcy mówią, że jest już po lecie – a to też przed nami, bo jeszcze na południowym wschodzie pojawi się troszeczkę więcej tego cieplejszego powietrza, stąd w poniedziałek termometry na Podkarpaciu pokażą 27 stopni, ale już na zachodzie kraju ta temperatura będzie dużo niższa”.
Agnieszka informowała, że już w przeciągu najbliższej doby będzie się sporo działo za naszymi oknami: „Front atmosferyczny nie dotrze na wschód, stąd tam ta noc będzie bardzo ciepła, bo 18-19 stopni, natomiast na północnym zachodzie już tylko 14. Będą pojawiać się opady i ten front będzie aktywny, więc musimy być przygotowani na to, że te burze w wielu regionach będą takie dynamiczne, będzie im towarzyszyć silny i porywisty wiatr, nie wykluczone są również opady gradu w ciągu dnia. No i dalej ta wędrówka frontu – do Polski wschodniej dotrą te chmury, dotrą też burze, właściwie chyba pod wieczór, jeśli chodzi o krańce. I temperatura: proszę zwrócić uwagę na to, co będzie się działo we Wrocławiu kontra południowy wschód, ta amplituda będzie znaczna, bo nad Polską zetkną się dwie zupełnie różne masy powietrza, stąd tak dynamicznie zmieniająca się pogoda”. W ciepłej zazwyczaj stolicy Dolnego Śląska będzie jutro ledwie 18 st. i tam raczej na słońce nie ma co liczyć, około 20 st. w deszczowej Bydgoszczy i Łodzi, 21 st. w Poznaniu i Trójmieście, gdzie również popada, 22 st. w Zielonej Górze i Szczecinie – w tym ostatnim będzie się już wypogadzać. W ciągu dnia burzowo na całej ścianie wschodniej, ale tam też cieplej: w Suwałkach 23 st., w Białymstoku 25 st., w Lublinie i Rzeszowie wspomniane 27, co pokazuje wspomnianą przez Nią różnice.
Co czeka nas w kolejnych dniach? „We wtorek od 16 do 22 st., popada na północnym i południowym wschodzie, na zachodzie i w centrum będzie spokojnie. W środę od 20 do 25 st., słonecznie, pogodnie i przyjemnie, 25 st,. maksymalnie na Pomorzu Zachodnim. W czwartek od 20 do 25, popada na północy, w centrum i na zachodzie”. W piątek po napływie kolejnej porcji chłodu, nawet dwudziestostopniowa temperatura stanie się wspomnieniem. Czy w kolejny weekend nastąpi odbicie? Jest ono możliwe, jednak jedno jest pewne – trzydziestu stopni już prawdopodobnie nie zobaczymy… Będziemy za to mogli zobaczyć dziś kolejne zdjęcia z Agnieszką w roli głównej 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: