Wreszcie więcej słońca i poprawa pogody

W weekend wpierw padało na zachodzie, a potem na wschodzie, w poniedziałek biegunem ciepła cieszyły się Suwałki, co nie jest częstym wydarzeniem, z kolei wtorek był dniem, który w wielu miejscach zaznaczył się solidnymi opadami: ulewy przeszły choćby w Kołobrzegu czy Łodzi, jesienią zapachniało też w Poznaniu, gdzie nad ranem przy padającym deszczu było ledwie 12 stopni. Co czeka nas w najbliższym czasie?
Do Polski cały czas spływają chłodniejsze masy powietrza z kierunku północno-zachodniego. Tymczasem powietrze afrykańskie dochodzi nad Półwysep Apeniński, Bałkany i do Europy Wschodniej. Niż znad Bałtyku, który dziś przynosił wspomniane opady ma iść dalej na północ, co oznacza że już w nocy może popadać jedynie nad Zatoką Gdańską, poza tym powinno już być spokojnie. Powoli zaczyna się sezon na mgły, co niewątpliwie prowadzi do nas do… kolejnej pory roku. Będzie chłodno: tylko 7 st. jest prognozowane dla Katowic, 8 st. we Wrocławiu i Krakowie, 9 st. w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. Ze względu na mniejsze zachmurzenie nieco cieplej na północy: 10 st.w Szczecinie i 12 st. w Trójmieście. W dzień nie powinno padać, a w pasie pojezierzy mogą utrzymywać się mgły z nocy. Mimo to wielu miejscach wyjrzy słońce i wreszcie zrobi się całkiem ciepło: 21 st. prognozowane jest dla Wybrzeża, 22 st. od Kujaw po Suwalszczyznę, 23 st. na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Podlasiu, 24 st. na obszarze od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Mazowsze, najcieplej na południowym wschodzie: 25 st. na Lubelszczyźnie i 26 st. na Podkarpaciu.
W czwartek szykuje się też niezła pogoda, popadać może jedynie na Pomorzu Zachodnim i od 21 do 24 stopni, z kolei w piątek deszcz na północy Polski i tam ledwie 19 st., na pozostałym obszarze umiarkowane zachmurzenie i do 24 st. W weekend niestety ma się ochłodzić do maksymalnie 19 st., oby ta prognoza jednak się nie sprawdziła…

Wszystkich, którzy oczekują na informacje o Agnieszce Cegielskiej informuje, że pojawiła się na antenie TVN24 podczas poranka w niedzielę (mam kilka zdjęć, które zobaczycie poniżej), zagościła również wczoraj w TTV, jednak tutaj nie dysponuje już żadnym materiałem.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: