Wyż da dobrą pogodę w niedzielę, a później ochłodzenie

Wspomniany wyż o imieniu Gaja będzie wędrować znad Niemiec w kierunku Bałkanów przynosząc naszemu krajowi dobrą pogodę, a w ciągu dnia niezłą temperaturę, sięgającą nawet do 24 stopni. Chłód zaś czai się nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią i niestety przyjdzie do nas w przyszłym tygodniu.
W nocy będzie niemal bezchmurnie, co przełoży się na temperaturę, bo jak to zwykła mówić Agnieszka Cegielska, „ciepło będzie szybko uciekać do góry”. Dawno nie było takiej sytuacji, żeby w większości kraju były jednocyfrowe wartości – jedynie nad morzem będzie 10 stopni, na pozostałym obszarze chłodno: 9 st. na obszarze od Kujaw po Suwalszczyznę, 8 st. w centrum, 6-7 st. na południu. Dzień zacznie się słoneczną pogodą, po południu może zacząć padać na Wybrzeżu. Na termometrach zapachnie jeszcze latem: 24 stopnie prognozowane są w Zielonej Górze i we Wrocławiu, 23 st. w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, 22 st. w Rzeszowie, 21 st. w Bydgoszczy i Lublinie, chłodniej w Trójmieście i Olsztynie – tylko 19 st., a w Suwałkach 18 st.
W poniedziałek niestety trzeba będzie zacząć mówić o pewnym słowie na „J”, bowiem zrobi się chłodno i deszczowo. Resztki ciepła zostaną nad Podkarpaciem i tam 21 st., poza tym 17 st., a na północnym wschodzie ledwie 15. We wtorek już jedynie od 15 do 18 stopni i czeka nas zmienna pogoda z dominacją zachmurzenia i przelotnym deszczem.

Dziękuje Wam, drodzy Czytelnicy, bowiem dziś pokonaliście granicę 2’000 odwiedzin! Będę dokładał starań, aby w miarę możliwości na bieżąco przekazywać Wam informacje o działalności Agnieszki :). Zachęcam do lektury bloga i komentowania!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: