Ostatnie tchnienie lata?

Warto zapamiętać tą niedzielę nie tylko ze względu na to, że to ostatni dzień kalendarzowego lata, ale też ze względu na to, że po wielu dniach, które należy określić jako chłodne czy wręcz zimne, wróci przyjemna aura, odczują to zwłaszcza mieszkańcy zachodniej Polski.
Za powrót lata odpowiada wyż, który przesunął się znad Europy Zachodniej nad Bałkany, który „wypchnął” na wschód arktyczne powietrze, które spływało do nas w środku tygodnia. Do Europy Środkowej zaczęło spływać powietrze z południowego zachodu, a to kierunek bardzo korzystny, zapewniający łagodną i ciepłą pogodę. I tak rzeczywiście będzie, bo w centrum, na południu i zachodzie w ciągu dnia wręcz bezchmurnie! Umiarkowane zachmurzenie na północy i wschodzie, ale o opadach nie ma mowy. Na termometrach 18 st. w Suwałkach, 19 st. w Olsztynie i Trójmieście, 20 st. w Lublinie i Rzeszowie, 21 st. w Katowicach i Toruniu, 22 st. w Poznaniu i Szczecinie, 24 st. w Zielonej Górze i we Wrocławiu. Ciśnienie będzie blisko wartości optymalnej, a biomet korzystny, więc warto wykorzystać dzień do spacerów czy innych aktywności na dworze.
Tym bardziej warto, bowiem w kolejnych dniach będzie już chłodniej – w poniedziałek jeszcze pogodnie i od 15 st. na północnym wschodzie przez 20 w centrum i na południu, do 22 st. na Pomorzu Zachodnim, we wtorek już tylko 18 st. w centrum i 19 na Dolnym Śląsku, a na zachodzie zacznie padać. To zapowiedź niżu, który zagości nad Polską w środku przyszłego i tygodnia i ma solidnie padać, a temperatury spadną do zakresu 14-17 stopni.

Od kolegi Piotrka uzyskałem informację, że Agnieszka Cegielska prowadziła w czwartek prognozy pogody na antenie TTV w godzinach porannych, niestety nie dysponuje żadnym materiałem zdjęciowym z tego dnia.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: