Wtorek jeszcze znośny, środa już deszczowa

W poniedziałkowe popołudnie mieliśmy możliwość słuchać i oglądać prognozy pogody z Agnieszką Cegielską na antenie TVN24, TTV i TVN. Pozwolę sobie zacytować, to o czym mówiła w „Faktach po południu” tuż przed godziną 17:00 : „Będziemy mieć taką pogodę w kratkę i to jest taka ciekawa sytuacja, bo w poniedziałek przez większą część dnia jednak to niebo było zachmurzone i było tak wilgotno, i czuć już taką jesień. Ten wrzesień jest taki wymagający jeśli chodzi o sytuacje atmosferyczną, żeby z kolei we wtorek mogło zaświecić słońce, praktycznie w całej Polsce i temperatura na południu kraju wzrośnie do 22 st., to będzie taka odsłona bardzo przyjemna września: Kraków, Rzeszów – tam taką wartość prognozujemy, ale za nim to się stanie, to jeszcze jesteśmy pod wpływem wyżu, a to z kolei oznacza noc taką rześką bardzo, im dalej na południowy wschód tym trochę wyższa temperatura, więcej powinno pojawić się na termometrach Polski północno-zachodniej, bo tam z kolei już więcej chmur, związanych z frontem atmosferycznym, który to wkroczy do Polski zachodniej w ciągu dnia. I tak, im dalej na wschód, południowy wschód tym ładniej, pogodniej, słoneczniej i cieplej, do 22 st. w cieniu, zachód 18-20 st. i tylko 14 st. Suwalszczyzna, ale tam przynajmniej słonecznie. Kolejne dni to już jest taka pogoda w kratkę, bo tak jak we wtorek słonecznie i pogodnie, tak w środę już deszczowo, bo ten front zawładnie pogodą w całym kraju, trochę lepiej w czwartek”.
Agnieszka mówiła o tym, że w nocy na Podlasiu temperatura miała spaść do 3 st. Okazało się, że było… gorzej, bo w Białymstoku i Suwałkach odnotowano -1 stopień! I to nie przy gruncie. Z kolei w środę noc pewnie będzie cieplejsza, ze względu na chmury, ale… o 20 stopniach możemy zapomnieć. Maksymalnie 19 st. w najcieplejszym momencie dnia ma być na Dolnym Śląsku, ale nie wiadomo, czy przy w pełni zachmurzonym niebie się to wydarzy. Po skosie od Pomorza Zachodniego po Podkarpacie 17 st., a na Mazurach i Podlasiu 15 st., ale tylko tam będzie jutro sucho. W czwartek zgodnie ze słowami Agnieszki ładniejsza pogoda szykuje się na zachodzie – tam już się wypogodzi i od 19 do 21 stopni, z kolei na wschodzie opady, ale już przelotne i w okolicach 17-18 st. Na koniec jak zwykle nie zabraknie zdjęć z naszą ulubioną, uśmiechniętą pogodynką 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: