Wrzesień żegna się pochmurno, ale dość ciepło

Jesień się rozgaszcza – za nami równonoc, dni są coraz krótsze i ten proces jest niestety nieuchronny. Kończący się miesiąc był wymagający – kapryśny, ze zmiennością warunków atmosferycznych. Najbliższe dni pod tym względem lepsze nie będą, tym bardziej że będzie wzmagał się wiatr, który mamy odczuć z początkiem nowego tygodnia.
W najbliższej dobie uprzywilejowane będzie południe kraju, zaś na pozostałym obszarze może przelotnie padać. Noc ciepła, bowiem najniższa prognozowana temperatura to 10 stopni, a były niedawno takie noce, kiedy odnotowywano mróz, choćby na Podlasiu. I tak wspomniana wyżej wartość będzie dla mieszkańców Suwałk, 11 st. w Białymstoku i Olsztynie, 12 st. w Trójmieście i Lublinie, 13 st. w Bydgoszczy, Krakowie i Poznaniu, 14 st. w Łodzi, Katowicach i Zielonej Górze, 15 st. we Wrocławiu. W dzień biegun ciepła przesunie się na Podkarpacie, gdzie możliwe będzie nawet 20 stopni, ale na Dolnym Śląsku nie będzie źle, bowiem tam ma być maksymalnie 19 st., z kolei o jeden stopień mniej m.in. w Małopolsce, na Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Łódzkiej i w Wielkopolsce. Przyzwoite temperatury również na Mazowszu i Pomorzu (17 st.), Mazurach (16 st.), a nawet na Suwalszczyźnie (15 st.).
Wrzesień pożegna nas deszczem, bowiem w poniedziałek popada dosłownie wszędzie, temperatura wyrównana w granicach 15-17 stopni, jedynie na południowym wschodzie 21. Za to w pierwszy dzień października wypogodzi się w centrum i na południu, a na południowym zachodzie mogą być nawet 22 stopnie, w centrum około 18, jedynie na północnym wschodzie chłodno, ledwie 13 stopni.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: