Niż o imieniu Mortimer przyniesie silny wiatr!

W niedzielny wieczór Agnieszka Cegielska informowała na antenie TVN: „Nie da się ukryć, że szykują się zmiany, ale gdybyśmy mieli tak spojrzeć w skali makro na ten nadchodzący tydzień, to tym najtrudniejszym pogodowo dniem będzie poniedziałek, potem już będzie z górki”. Póki co będziemy musieli się zmierzyć z niżem, którego centrum będzie przechodzić nad Bałtykiem: „Ten niż niestety będzie rozrabiać, bo on będzie blisko nas, ten gradient będzie bardzo duży, a to z kolei oznacza, gdybyśmy chcieli to tak już bardziej przetłumaczyć na to, co się wydarzy za naszymi oknami, to nie tylko opady, ale przede wszystkim bardzo silny i porywisty wiatr. No i będzie wiało w ten poniedziałek i to powieje nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, ponieważ ten niż najbliżej ma na północ, no to nietrudno się domyślić, że te najsilniejsze, najmocniejsze porywy będą dokuczać mieszkańcom Polski północnej”.
Dalej mówiła, że „front wkroczy do Polski już w nocy i on będzie przemieszczać się taką swoją typową, standardową drogą z zachodu na wschód, nie dotrze do Polski południowo-wschodniej, tam przez całą noc powinno być spokojnie i pogodnie. Co jest ciekawe, będzie ciepło tej nocy, więc to będzie taka noc, kiedy dobrze będzie regenerować siły, dobrze będzie nam się spało, gorzej wstawało, bo poniedziałek przed nami. Ponieważ będziemy mieli nad sobą front, to ciepło nie ucieknie do góry, zupełnie inaczej jest, kiedy mamy pogodę wyżową”. I rzeczywiście, temperatura ma wynieść od 12 st. na Suwalszczyźnie, przez 13 st. na obszarze od Pomorza przez Mazury po Podlasie, 14 st. w centrum, na zachodzie i południu kraju, do 15 na Dolnym Śląsku. W dzień „dalsza wędrówka tego frontu, który dotrze już też m.in. na Podkarpacie, na Lubelszczyznę, gdzie mogą pojawić się nawet jesienne burze. W pozostałych regionach wiatr będzie rozrabiać, będzie przeganiać chmury, więc liczymy też w konsekwencji na przejaśnienia. Ale czy to słońce jakoś złagodzi nam temperaturę, wiatr i wilgoć? Nie sądzę. Ta prognozowana temperatura to od 15 do 19 st., ale ta którą poczujemy będzie zupełnie inna, właśnie z powodu tych zjawisk atmosferycznych. Najważniejsze jest to, że to potrwa tylko jeden dzień”. Pozwolę sobie uszczegółowić informację Agnieszki, że w poniedziałek 15 st. będzie w Suwałkach, 16 st. m.in. w Białymstoku, Olsztynie, Szczecinie, 17 st. m.in. w Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, 18 st. w Katowicach i Lublinie, 19 st. w Krakowie i Rzeszowie, zatem południe najcieplejsze, choć w takim kontekście trudno to tak określać.
Co czeka nas w kolejnych dniach? „Już od wtorku poprawa, zmieni się kierunek wiatru na południowo-zachodni stąd zmiany też na termometrach: 18 st., 22 st. więc nieźle jak na początek października, później taka pogoda w kratkę, trochę przelotnych opadów, trochę słońca, mniej wiatru na szczęście i bardziej umiarkowane temperatury – w czwartek do 17 st., w piątek z kolei maksymalnie 16”.
Na koniec nie zabraknie zdjęć z naszą ulubioną pogodynką, która jak zawsze dała ze swojej strony dużo wdzięku i uśmiechu 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: