Agnieszka zapowiada kontynuację babiego lata!

Przed nami piękny, słoneczny i ciepły dzień, o czym od samego rana mówiła z uśmiechem na antenie TVN24 Agnieszka Cegielska: „Dziś to słońce rzeczywiście zaświeci i to tak konkretnie, takie lato w trzecim tygodniu października – 24 stopnie prognozujemy dla Dolnego Śląska, centrum Polski ponad 20, północ 18, także chwilo trwaj, bo to się niebawem skończy, aczkolwiek myślę, że ten październik nas mocno zaskoczył, bo jest dla nas wyjątkowo łaskawy. Bezchmurne niebo, słońce w całym kraju i wysokie temperatury – czy to się znajdziemy nad Bałtykiem, czy w górach, czy na Mazurach, czy w centrum miasta, wszędzie to będzie wyglądało naprawdę wyjątkowo”.
Co ważne, pogoda za naszymi oknami w kolejnych dniach będzie stabilna: „Nic na razie w prognozach się nie zmienia, do końca tygodnia ma być tak pięknie, co prawda jedyne co może drgnąć, to temperatura, która będzie trochę niższa, ale jeżeli wychodzimy od pułapu 24 stopni w cieniu na Dolnym Śląsku prognozowanym na dziś, to nawet jeżeli będziemy mieć 18 st. to i tak to będzie >creme de la creme< w trzecim tygodniu października. Ochłodzenie, zgodnie z prognozą długoterminową Tomka Wasilewskiego jest w okolicach końca miesiąca, co prawda nie widać tam żadnych ujemnych temperatur, tylko spadek taki o połowę – czyli coś w stylu od 7 do 11 stopni. Mówię o tym dlatego, że pewnie wiele osób będzie pytać o te prognozy na początek listopada. Natomiast na razie to wygląda bardzo dobrze – jedyny minus, ale umówmy się, że oby tylko mieć takie problemy – przy takich prognozach na dzień, to są mgły. One się pojawiają w nocy, wieczorem i o poranku i miejscami są rzeczywiście takie gęste, no ale gdyby pogoda była inna, bardziej wilgotna, też by się pojawiały, a nawet byłoby ich więcej i dłużej by się utrzymywały, bo potrafią o tej porze roku trzymać do południa, wiemy że potem samoloty nie odlatują itd.” Faktem jest, że nie mamy ostatnio do czynienia z permanentną szarugą, która może się zdarzać przy jesiennych wyżach, które często są określane przymiotnikiem „zgniłe” właśnie przez wilgoć, która tworzy nisko zawieszone chmury, nie wychwytywane przez satelitarne zdjęcia.
Na koniec dodam, że we wtorek od 16 st. na Pomorzu Zachodnim, przez 20 w centrum do 22 st. na Dolnym Śląsku, nie powinno padać w całym kraju, większe zachmurzenie na północy. W środę nieco więcej chmur i nieco chłodniej, bo od 14 st. na Suwalszczyźnie przez 17 w centrum do 19 st. na Podkarpaciu. Reasumując – babie lato się trzyma!

I zgodnie z obietnicą zapraszam do obejrzenia galerii z najlepszą pogodynką Polski 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: