Koniec października pogodny i zimny

Na wstępie przyznam, że bez informacji od Piotra bym się tego nie dowiedział, ale dziś Agnieszka Cegielska gościła na porannym dyżurze w TTV i będzie mała dyskretna różnica w przeciwieństwie do ostatniego wpisu, bo… coś dla Was drodzy Czytelnicy mam! Oprócz tego, że będzie kilka fotek z naszą ulubioną i jak zawsze uśmiechniętą pogodynką, to będzie też krótka prognoza wprost od Niej: „Jeśli chodzi o sytuację prognozowaną na kolejne dni, to ona wygląda następująco – przyjrzyjmy się temu dokładnie, tym bardziej że przed nami pierwszy dzień listopada, taki dłuższy weekend świąteczny, sporo osób będzie wędrowało na cmentarze, więc tym bardziej to ważne, jak ta sytuacja atmosferyczna będzie się klarować: w środę od 6 do 11 stopni, na północnym wschodzie przelotne opady deszczu, pozostałe regiony spokojne, pogodne, 11 st. Wrocław, 10 Pomorze Zachodnie, centrum 9, 9 Podkarpacie. W czwartek 6 st. północny wschód z przelotnymi opadami deszczu, zachód kraju 9-10, centrum 8, 8 Polska południowo-wschodnia(…). W piątek na północy kraju 7-10 stopni, centrum 10 maksymalnie i południe 11-12 i to wygląda bardzo przyjemnie, to będzie ten dzień wolny, pierwszy dzień listopada. Chmury będą się pojawiać, ale nie powinno padać, to ważna informacja, później w sobotę tego deszczu będzie zdecydowanie więcej”.
Pozwolę sobie jeszcze dodać, że nad Polską zacznie się rozbudowywać wyż, stąd te informacje Agnieszki o całkiem słonecznej pogodzie. Płynie do nas dość szerokim strumieniem arktyczne powietrze co sprawi, że noce będą wręcz mroźne, choćby ta najbliższa, bo na Podlasiu temperatura spadnie do -2 st., w centrum i na pojezierzach będzie -1, a nieco cieplej nad morze i na południu, bo tam plus 2-3 stopnie. Powoli zaczyna się sezon grzewczy, a w związku z tym zaczyna się sezon smogowy, co już odczuwają i to dosłownie choćby w Katowicach czy Krakowie. W najbliższych dniach pogoda będzie sprzyjać wzrostowi zanieczyszczenia powietrza. Na koniec wspomniane fotki:

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: