Czeka nas krótkie ocieplenie, a w weekend spore ochłodzenie

Pogoda w ciągu tygodnia zacznie się zmieniać. Powodem tego będzie słabnący rosyjski wyż, który przepuści do nas niż z zachodu Europy. Początkowo przed jego czołem napłynie do nas ciepłe powietrze z południa kontynentu, lecz gdy ów niż przejdzie przez nasz kraj, to na początku grudnia ma zrobić się na tyle zimno, że w ciągu dnia pojawią się wartości ujemne.
Tymczasem Polska jest pod wpływem wspomnianego wyżu, ale ma on charakter „zgniły”, co oznacza że zamiast błękitu nieba i słońca (może poza górami), generalnie za oknami mamy nisko zawieszone chmury, z których jednak nie pada. Tak też będzie nocą – przejaśnienia możliwe jedynie w Małopolsce i na Śląsku. Na termometrach od -1 stopnia na Podlasiu, przez zero na południowym wschodzie, 1 st. na Mazowszu, 3 st. w pasie od Kujaw aż do Górnego Śląska, do 4 st. na Pomorzu Zachodnim. Na ścianie wschodniej mogą się formować gęste mgły, z kolei w ciągu tylko tam możliwe będą przejaśnienia – dominować będzie jednak pochmurna aura, a na krańcach zachodnich zacznie padać deszcz. Będzie o kilka stopni więcej niż ostatnio: w Suwałkach już bez mrozu (prognozowane 3 st.), w Białymstoku 4 st., w Olsztynie 5 st., w Trójmieście 7, w Bydgoszczy 8, w Poznaniu i Rzeszowie 9, w Łodzi 10. Na południu w zasadzie bez większej zmiany, bo tam i tak ciepło było: 10 st. w Katowicach i Krakowie i 11 st. we Wrocławiu.
W czwartek dwucyfrowe wartości niemal wszędzie za wyjątkiem północnego wschodu, gdzie prognozowane jest około 6 st., na pozostałym obszarze 11-12 stopni. Jednak to będzie tylko chwila, bo od piątku więcej opadów i o kilka stopni mniej: już tylko 6 st. na północnym zachodzie i deszcz ze śniegiem(!), w centrum około 9 st., na południu jeszcze spokojnie i 11 stopni. Prawdziwe ochłodzenie przyjdzie jednak w sobotę – ledwie od 2 do maksymalnie 5 st. i przelotne opady deszczu ze śniegiem w centrum i na południu.

Na koniec garść informacji:
Agnieszka Cegielska będzie prowadzić dwa wykłady o tytule „Naturalnie dla zdrowia”, które odbędą się w Warszawie w dwie soboty: 7-go i 14-go grudnia w godzinach od 10:00-13:00 przy ul. Brzozowej 31/33. Niestety jest to impreza płatna (dość mocno płatna, koszt prawie 200 PLN), a nie na wszystkich stronach jest o tym rzetelna informacja. Dlatego informuję o tym wszystkich Czytelników.
Zainteresowani mogą rezerwować miejsca pod adresem: wzmocnijsiebie@gmail.com

Agnieszka cały czas angażuje się charytatywnie – 23-go listopada wspierała fundację Razem Obudźmy Grażynę i warszawskim Teatrze Cubano pomagała przy zbiórce pieniędzy.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: