Pierwszy śnieg na nizinach?

Niestety tytułowe pytanie będzie się pojawiać, zwłaszcza w kontekście pogody zapowiadanej na weekend. Dziś był łabędzi śpiew ciepłej pogody i kto wie czy nie ostatni dzień z dwucyfrową temperaturą. Wszystko przez niż, który znad Danii powędruje nad Łotwę, otwierając drogę arktycznym masom powietrza, które powędrują śmiało w głąb kontynentu, w tym do Polski. To co było dobre, pójdzie na wschód Europy.
Już w nocy zacznie padać na północy i zachodzie, od pierwszego frontu atmosferycznego związanego ze wspomnianym niżem. W centrum i na północnym wschodzie kraju powinno być spokojnie. Jeszcze dość ciepło: 3 st. na Podlasiu, 4 na Mazurach i Mazowszu, 5 na Ziemi Łódzkiej i Podkarpaciu, 6 st. w pasie od Pomorza przez Kujawy, po Wielkopolskę. 7 st. na Dolnym Śląsku. W ciągu dnia frontowa pogoda, bo ten nocny pójdzie sobie na wschód, a kolejny dotrze na zachód Polski i to będzie ten, na którym będą już tworzyć opady deszczu ze śniegiem! Dlatego w ciągu dnia najchłodniej na Pomorzu Zachodnim, gdzie prognozowane jest maksymalnie tylko 6 stopni. Trzeba jednak przyznać, że jutro będzie dość „sprawiedliwie” pod tym względem, bo na przeważającym obszarze kraju temperatura ma oscylować w okolicach 7-8 stopni. We Wrocławiu prognozowane jest 9, a w Lublinie i Rzeszowie 10, bo tam docierać będą resztki ciepłego powietrza. Będzie wiało, w porywach nawet do 70 km/h.
W ostatni dzień listopada powieje zimnem, bowiem na termometrach maksymalnie od 2 do 4 stopni i lokalnie może spaść śnieg (!), zwłaszcza na południu i wschodzie Polski. W niedzielę od 1 st. na północnym wschodzie do 3 st. na zachodzie i jedynie przelotny śnieg na Warmii, Mazurach i Podlasiu, poza tym pochmurno z przejaśnieniami. Noce będą już z kilkustopniowym mrozem, niestety. Grudzień się zbliża nieuchronnie, a wraz z nim coraz częściej będziemy musieli wymieniać czteroliterowe, raczej nielubiane słowo na literę „Z”…

Tymczasem Agnieszka Cegielska promuję trzecią książkę swojego autorstwa, o której zresztą możemy cały czas poczytać w dziale „Wydarzenia”. Dzięki informacji od Piotrka wiem, że zagościła w środę na antenie programu „Dzień Dobry TVN”. Z kolei Marcin przysłał mi efektowne zdjęcie, prawdopodobnie ze studia tego programu (za pomoc oczywiście dziękuje) :

Życzymy sobie i Agnieszce takiego uśmiechu 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: