Popada na północy, przejaśnienia na południu

We wtorek rano mogliśmy obejrzeć Agnieszkę Cegielską w prognozach w stacji TTV. Wiadomo, że na temat wtorkowej pogody nie ma sensu się już teraz rozwodzić, przytoczę jednak to, co mówiła nasza ulubiona pogodynka w kontekście prognoz na jutro i kolejne dni: „W środę od 1 do 6 stopni, jeżeli będzie padać to w Polsce północno-wschodniej, opady deszczu ze śniegiem, południe kraju z przejaśnieniami, centrum i północny zachód z kolei z niebem zachmurzonym. W czwartek od 3 do 6, na zachodzie, w centrum i na południu słonecznie, troszkę więcej chmur na północnym wschodzie, ale raczej bez opadów. W piątek i w sobotę na termometrach mamy zobaczyć jeszcze wyższe temperatury, bo w piątek od 2 do 6 stopni, w sobotę od 5 do 9, natomiast, co jest ciekawe, to będzie dzień, w którym wiatr mocno się nasili i powieje do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, także bądźmy na to przygotowani, że ocieplenie oznacza także znacznie silniejszy wiatr.”
Warto dodać, że biało zrobiło się w górach – w Tatrach, Beskidach, w Bieszczadach. Północny zachód kraju zostanie „muśnięty” przez ciepły front atmosferyczny, który sprawi że w środę na północy i północnym wschodzie popada (o czym Agnieszka wspominała). Z tego powodu trudne warunki na drogach nocą, bo strefa z opadami deszczu ze śniegiem, a lokalnie marznącego deszczu będzie się rozciągać od Pomorza i Mazur przez Kujawy po Wielkopolskę – tam też temperatura minimalna od -1 do 1 stopnia. Na Podlasiu chłodniej, bo -3 stopnie i tam początkowo będzie sam śnieg. Spokojniej w centrum i na południu, choć tam najchłodniej – na Górnym Śląsku i Lubelszczyźnie -4 st., w Małopolsce i na Podkarpaciu -5 st. W ciągu dnia najcieplej na zachodzie: 6 st. na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, na Pomorzu Zachodnim nawet 7, lecz największe szanse na chwilę ze słońcem mają na południu Polski, jednak „coś za coś”, bo tam na termometrach ledwie 2-3 stopnie. Dobrą wiadomością jest z pewnością to, że czwartek zapowiada się całkiem nieźle, bo nie będzie padać – i w sumie na tym można by zakończyć. Na koniec zapraszam do obejrzenia zdjęć z uśmiechniętą Agnieszką 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: