Niże przejmą władzę nad pogodą

Przez ostatnie dni na pogodę w Polsce wpływał rosyjski wyż, który potrafił przynosić nocami ujemne temperatury, środowe krajobrazy ze szronem są tu najlepszym przykładem. Powoli jednak sytuacja zacznie się zmieniać, bo powietrze kontynentalne będzie wypchnięte przez polarnomorskie, co prawda obie masy są chłodne, ale to drugie ma znacznie łagodniejszy charakter. Przy okazji wiatr zmieni kierunek na zachodni. W Europie typowo ciepłe masy powietrza z wyżu azorskiego dochodzą tylko nad Półwysep Iberyjski i południowe Włochy.
Pogoda w nocy to ciężki scenariusz dla wszystkich kierowców: w sporej części kraju opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu (wyjątkiem krańce zachodnie i południowo-wschodnie). Warto zwrócić uwagę na nietypowy układ temperatur – najcieplej bowiem w… Suwałkach, około zera, podobna wartość w Lublinie. Jeden stopień poniżej zera m.in. w Gdańsku, Łodzi, Olsztynie i w Warszawie, -2 st. w Bydgoszczy i we Wrocławiu, a najzimniej w… Poznaniu i Zielonej Górze. W ciągu dnia sytuacja dość podobna, zachodnia Polska wolna od opadów, a na pozostałym obszarze niewielkie opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna dość wyrównana: 3 st. na Wybrzeżu, Mazurach i Suwalszczyźnie, 4 st. na Kujawach, Podlasiu i Ziemi Łódzkiej, 5 st. w Lubuskim, na Dolnym Śląsku, Mazowszu i w Wielkopolsce, 6 st. jedynie na Podkarpaciu. Powoli zacznie rozkręcać się prędkość wiatru, może osiągać w porywach 70 km/h.
W kolejnych dniach temperatura pójdzie w górę – to dobra wiadomość dla wszystkich ciepłolubnych. W sobotę od 4 do 7 stopni, w niedzielę od 5 do 10 st. – tak to prawda, tyle może pojawić się na południowym zachodzie Polski. Weekend raczej deszczowy, spokojniej od poniedziałku i w okolicach 8-9 stopni w znacznej części kraju.

Jak zwykle nie zabraknie informacji o Agnieszce Cegielskiej, która miała poranny dyżur w środę na antenie TTV. Informowała wtedy o pogodzie na ten dzień, w sumie nie ma już sensu tego przytaczać, ale będę miał dla Was zdjęcia, które ukażą się jutro, zatem zapraszam 🙂
I zgodnie z obietnicą zdjęcia są:

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: