Czeka nas w weekend pogodowy galimatias

Piątek trzynastego wielu osobom jawi się jako dzień pechowy. Z pewnością nie był taki dla tych, którzy chcieli obejrzeć Agnieszkę Cegielską, gdyż gościła dziś na antenie TTV. W jednej z prognoz ucięła sobie ciekawą pogawędkę z prowadzącą Joanną Dunikowską, którą pozwolę sobie przytoczyć:
JD – O pogodzie będziemy rozmawiać, może najpierw o tej piątkowej na progu weekendu
AC – Dziś mieliśmy ciekawą sytuację o poranku, bo były miejsca, gdzie temperatura spadła poniżej zera (i to będą te miejsca, w których będzie najwięcej rozpogodzeń), ale były też miejsca, gdzie było ciepło i w ogóle tego ciepła w tych prognozach na najbliższe dni widać coraz więcej. Im bliżej świąt, tym wyższe temperatury.
JD – Czyli też chyba coraz mniejsze prawdopodobieństwo na białe święta, o co zawsze pytamy, czy niekoniecznie?
AC – Ja nie pamiętam ostatnio białych świąt, szczerze powiedziawszy i zazwyczaj ten grudzień to jest miesiąc, gdzie nie mamy srogiej zimy, no wiadomo odwilż bożonarodzeniowa to już klasyka, natomiast w tych najbliższych dniach, właściwie cały najbliższy tydzień to jest tak – sucho i słońce.
Słowa Agnieszki potwierdziły się również w odświeżonej po południu prognozie, bowiem z początkiem nowego tygodnia rzeczywiście będziemy pod wpływem wyżu. Jednak w najbliższej perspektywie łatwo nie będzie, bo w nocy trudne warunki na Wybrzeżu, Mazurach i części Ziemi Lubuskiej, bo tam opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. W centrum i na południu padać nie powinno. Na termometrach od -2 st. w Rzeszowie, przez -1 w Krakowie, 0 w Łodzi i Katowicach, plus 1 z kolei w Trójmieście, Bydgoszczy i Poznaniu, do 2 st. we Wrocławiu i (co ciekawe) w Suwałkach. W sobotę na jakieś przebłyski słońca mogą liczyć jedynie na południu Polski, co nie zmienia faktu, że wszędzie są możliwe opady – dominować będzie deszcz ze śniegiem. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, 3 st., zatem w ciągu dnia ten region dużo nie zyska, poza tym 4 st. na Mazowszu i Pomorzu Gdańskim, 5 st. w Małopolsce i Wielkopolsce, na Kujawach i Ziemi Lubuskiej, 6 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej, 7 st. na Podkarpaciu. I podobnie jak wczoraj warto przypomnieć, że będzie się wzmagał wiatr, zwłaszcza nad morzem.
Konkretniejsze ocieplenie przyjdzie w poniedziałek – bowiem na południu temperatura dojdzie do 10 stopni, w Wielkopolsce do 9, na Mazowszu do 8, a na Pomorzu Zachodnim do 7. Tym razem zdjęcia z Nią będą od razu, warto obejrzeć 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: