Agnieszka Cegielska mówiła o pogodzie na Święta

Trochę na to czekaliśmy, ale dziś wszyscy szczęśliwcy, oglądający od rana telewizję TTV, mogli zobaczyć prognozę pogody, prezentowaną przez Agnieszkę Cegielską.
W pierwszych zdaniach raczej odarła ze złudzeń tych, którzy marzyli o tzw. białych świętach: „Na razie zimy nie widać, a jak zimy nie widać to i opadów śniegu nie ma. Pada, owszem i padać będzie, ale będzie to w najbliższych godzinach i najbliższych dniach tylko i wyłącznie deszcz. Oczywiście ten deszcz i ta wilgoć też się przyda, ale rzeczywiście tego śniegu na razie nie zobaczymy w tych najbliższych godzinach i dniach. Na termometrach, no oczywiście to może się zmienić – gdzieś tam wysoko w górach mamy nadzieję, że on się pojawi i ma szansę, no bo tam te temperatury będą niższe, ale w momencie kiedy np. mamy 7 st. na Podkarpaciu, to raczej w Bieszczadach trudno, żeby zrobiło się biało.”
Wiadomo, że jak zwykle informowała o warunkach atmosferycznych w aktualnym dniu (tj. w poniedziałek), ale ze względu na to, że piszę notkę późnym wieczorem nie ma sensu już tego przytaczać. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co mówiła nasza ulubiona pogodynka w kontekście prognozy na najbliższe świąteczne dni: „Rozpoczynamy od wtorku i Wigilii, we wtorek 4 st. na północnym wschodzie, 6 Pomorze Zachodnie, 6 centrum kraju i południe kraju od 5 do 7 stopni, przejaśnienia na Dolnym Śląsku, generalnie ciepło. W środę nadal dodatnie temperatury, tym razem „siódemka” przeskoczy z Wrocławia do Szczecina, 6 st. prognozujemy dla Wrocławia, 5 z kolei dla Warszawy i wschód kraju 4, maksymalnie 5 st. na Podkarpaciu. Czwartek i piątek to też będą dni, kiedy na termometrach zobaczymy dodatnie temperatury, ale ponieważ w piątek temperatura ma być niższa na północnym i południowym wschodzie kraju to jest szansa, że przybędzie tego naturalnego śniegu i być może ten sztuczny będzie mógł być też produkowany.”
Cóż, mnie zielone Święta nie przeszkadzają, ba, powinniśmy się cieszyć z tego, że nie trzeba będzie sprzątać podłóg w naszych domostwach z pośniegowego błota. Poza tym, jeżeli rodziny dobrze będą się w swym gronie czuły, to żadna pogoda nie powinna być im straszna.

Idąc tym tokiem rozumowania życzę wszystkim Czytelnikom tego, aby mogli w te Święta naprawdę wypocząć (przyznaję, że ja ostatnio nie mam z tym łatwo), móc spotkać się ze swoimi bliskimi i znajomymi, spędzić czas na ciekawych rozmowach, oczywiście korzystać z kulinarnych specjałów, ale z rozsądkiem.
A jeżeli ktoś nie ma pomysłu na prezent, to oczywiście fanklub poleca książki Agnieszki – w tej chwili najważniejsza jest ta ostatnia, o której piszemy w dziale „Wydarzenia”, ale można też spróbować zaopatrzyć się w poprzednie.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: