Bożonarodzeniowy dyżur z Agnieszką v2.0

W pogodowym wstępie podobnie jak wczoraj, Agnieszka Cegielska na antenie TVN przypominała o całkiem niedawnym czasie, kiedy mieliśmy nawet kilkanaście stopni na termometrach, a także o tym, że wkrótce pojawią się ujemne temperatury w ciągu dnia, następnie przeszła do prognozy dla Europy: „Są widoczne fronty atmosferyczne (np. u naszych wschodnich sąsiadów) i chociaż nad nami chmury są, ale to jest taka porcja wilgoci, nie do końca związana z frontami atmosferycznymi, jeden z takich frontów rozbudowuje się teraz nad Wyspami Brytyjskimi i wędruje z zachodu na wschód. Natomiast bardzo wyżowo, bardzo pogodnie i bardzo ciepło jak na tę porę roku jest m.in. w Hiszpanii, gdzie termometry pokazują kilkanaście stopni. Oprócz tego, że nad nami porcja wilgoci, to jeszcze do Polski będzie płynąć chłodne powietrze z północy i to powietrze spowoduje, że w ciągu tych najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli coraz niższe temperatury”.
Agnieszka miała dla widzów ważny komunikat o trudnych warunkach na drogach i chodnikach: „Będą pojawiać się opady, w pierwszej kolejności – dlatego że w nocy jeszcze nadal jeszcze w wielu regionach będziemy mieć dodatnie temperatury – będzie to śnieg z deszczem, potem przejdą te opady w opady śniegu i teraz uwaga, bo na krańcach Polski południowej będzie na drogach bardzo ślisko, niebezpiecznie, szczególnie rano i później w pierwszej części dnia”. W nocy od 0 st. na Podlasiu przez 1 st. wzdłuż linii Wisły, 2 st. na Pomorzu Zachodnim, w Lubuskim i Wielkopolsce, do 3 st. na Dolnym Śląsku. Dalej zapowiadała „solidną porcję chmur na przeważającym obszarze kraju, tylko na krańcach Polski zachodniej jeżeli będą pojawiać się przejaśnienia, to właśnie tam. Widoczny spadek temperatury, bo w tym najcieplejszym momencie dnia będziemy mieć tylko 0 w Suwałkach, plus 1 Białystok, 2 st. w Polsce południowo-wschodniej, im dalej na wschód (tu się przejęzyczyła i poprawiła – nawet najlepszej pogodynce się zdarza – chodziło o zachód) tym trochę wyższe temperatury, ale naprawdę niewiele. Najwyższa temperatura prognozowana we Wrocławiu: 4 stopnie.”
Przy zapowiedzi na kolejne dni zwracała uwagę na ujemne temperatury w Polsce wschodniej (-3 st. w sobotę na Podkarpaciu, -1 na Podlasiu, Mazurach i Mazowszu), że mogą one pozwolić na utrzymanie się śniegu. Na zachodzie nieco „cieplej” bo 1-2 stopnie powyżej zera. W niedzielę od -2 st. na wschodzie do 1 st. na zachodzie. Jednak „w ostatnie dwa dni starego roku ponownie czeka nas ocieplenie, wyraźny wzrost temperatury, dodatkowo więcej słońca, bo przesunie się wyż, natomiast ceną za tak wysokie temperatury z kolei będzie silny i porywisty wiatr”. Na koniec jak zwykle będzie porcja, na których Agnieszka prezentuje się, jak zwykle, olśniewająco 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: