Zima sobie o nas (na krótko) przypomni

Dziś Agnieszka Cegielska dyżurowała na antenie TVN24 BIS, gdzie mówiła m.in. o sytuacji w górach, gdzie zima się ewidentnie pojawiła (w Sudetach solidnie padał śnieg, co oczywiście utrudniło poruszanie się po drogach). „Trwają ferie, więc cieszy nas fakt tego, że są miejsca, gdzie ta zima jest, gdzie ją widać, słychać i czuć, dlatego że przede wszystkim widzimy, że te warunki narciarskie są na tyle dobre, że można z tych zimowych sportów korzystać”.
Na nizinach jest nieco inaczej: „Natomiast jeśli chodzi o pozostałe miejsca, no tutaj akurat sytuacja bardziej przypomina miejscami wiosnę. Na termometrach dodatnie temperatury, i akurat w wielu regionach dziś na słońce liczyć nie możemy, natomiast być może gdzieś w Polsce północno-zachodniej te przejaśnienia na krótko się pojawią(…). Wszędzie też będą pojawiać się opady deszczu ze śniegiem, miejscami samego deszczu, będzie to taka mieszanka mało przyjemna. Przy tym jednak spora dawka chmur, więc te opady mogą ograniczać widoczność, no i dodatkowo warunki biometeorologiczne specjalnie dobre być nie mogą. Natomiast wczoraj w wielu miejscach świeciło słońce, było przyjemnie – jutro to słońce też ma się pojawić, po przejściu tego frontu, będzie taka chwila ciszy i spokojniej”.
Agnieszka podkreślała że, dziś prognozowane są wyrównane temperatury w okolicach 4-5 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, ok. 1-2 st. „W ogóle to jest taki czas, kiedy najwięcej jest przeziębień i gryp, także proszę na siebie uważać i dbać o siebie, dlatego że to już jest taka końcówka, kiedy te nasze organizmy tego wsparcia najbardziej potrzebują”.
Co zapowiedziała na kolejne dni? „W środę czeka nas przewaga tego światła dziennego, temperatura troszkę będzie niższa, bo prognozujemy 0 st. na północnym wschodzie, w pozostałych regionach od 1 do 4 st., w Polsce południowo-zachodniej z kolei mają się pojawić przelotne opady śniegu, być może poprószy także na Podkarpaciu, z kolei w czwartek taka pogoda w kratkę nas czeka. Będzie zdecydowanie więcej chmur, więcej opadów i to będzie mieszanka deszczu, miejscami śniegu, śniegu z deszczem”. Zatem jeśli mroźna zima, to w górach i tak powinno być. Warto dodać, że podczas dwóch z trzech wejść antenowych, które dla Was śledziłem, pokazano Poznań, co mnie bardzo ucieszyło – będzie to też na zdjęciach poniżej 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: