Zimowo w górach, w Polsce zachodniej ciepło

Drugi dzień z rzędu mogliśmy obserwować Agnieszkę Cegielską, tym razem na antenie TVN24. Już w pierwszym wejściu wyrażała zadowolenie z faktu, że sypnęło śniegiem w górach, choćby ze względu na to, że niektórzy mają teraz ferie, kilkukrotnie mówiła – „dobrze, że chociaż tam zima jest”. Na Kasprowym był dziś rano dziesięciostopniowy mróz, co na tegoroczną zimę jest swego rodzaju wydarzeniem! Ujemnie było też w innych górskich miejscowościach, a także w Suwałkach i w Białymstoku. Przestrzegała przed silnym wiatrem na południu kraju, który w porywach może osiągać nawet do 80 km/h i jest to aktualne również dla jutrzejszego dnia, zatem „zawieje i zamiecie śnieżne mogą się pojawiać” – znów nietypowy jak na tegoroczną zimę komunikat.
„Zupełnie inna sytuacja na północy kraju, północnym zachodzie – tu prognozujemy nawet 4-5 st., tutaj zimy nie widać, a w tych kolejnych dniach, chociażby w najbliższy weekend temperatura ma wzrosnąć na zachodzie, we Wrocławiu nawet 9 stopni”. Pomorze Zachodnie również przewijało się w Jej prognozach, jako to miejsce z wysoką temperaturą, choć i Dolny Śląsk mocno odstawać nie będzie. W pewnym momencie żartowała, że „trudno nazwać solidnym mrozem -3 st. w Zakopanem o poranku w środku zimy, ale w porównaniu do niektórych regionów, no to rzeczywiście mróz jest solidny”. Chodziło Jej o to, że we Wrocławiu, Szczecinie czy Poznaniu mrozu w minioną noc w ogóle nie było.
To że w niedalekiej perspektywie widać kilkustopniowe ocieplenie blednie po słowach Agnieszki: „Arleta Unton-Pyziołek, nasza synoptyk, sprawdziła modele meteorologiczne, które wybiegają w przyszłość, na II połowę lutego i na ten moment wszystko wskazuje na to, że temperatura może wzrosnąć nawet do kilkunastu stopni na południu Polski, pojawiło się nawet 15 st. we Wrocławiu”. Coś może być na rzeczy, bowiem amerykańskie prognozy dla naszej części kontynentu zapowiadają luty cieplejszy o kilka stopni niż średnia. W przypadku minionego miesiąca się to ewidentnie sprawdziło. Zanim jednak mijający czas to zweryfikuje, w skrócie o tym co w najbliższą dobę – noc dość pogodna, ale mroźna: -8 st. możliwe na Podkarpaciu, -7 w Małopolsce, -6 na Lubelszczyźnie, -4 st. na Mazowszu, -2 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, -1 st. na Kujawach, około zera wzłuż całego Pomorza, gdzie może padać marznący deszcz. W dzień przejaśnienia tylko na południu, poza tym chmury i opady: deszczu na północy i zachodzie, bo tam będzie najcieplej (odpowiednio 7 i 6 st.), deszczu ze śniegiem w pasie od Dolnego Śląska przez centrum po Podlasie (na tym obszarze 3-4 st.), a najchłodniej na południu – 1 st. w Małopolsce i około zera na Podkarpaciu. Zatem nieco nietypowy rozkład temperatury. W piątek znów słonecznej, na południu dalej deszcz ze śniegiem na nizinach, w górach śnieg – nadal widoczna będzie tendencja z cieplejszym (do 6 st.) zachodem i chłodniejszym (0-1 st.) wschodem. Dziś z pewnością chłodno nie było, jeśli oglądaliśmy uśmiechniętą Agnieszkę, a ja będę miał dla Was fotorelację 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: