Orkan Ciara (Sabine) nad Europą. Uwaga na silny wiatr!

Dziesiątki odwołanych lotów, ograniczenia w ruchu pociągów, promów, a nawet… przełożone mecze piłkarskie to wszystko przez orkan Ciara (w Niemczech nazwany Sabine). Jest to bardzo głęboki niż z ciśnieniem 940 hPa w swoim centrum, z kolei wyż znajdujący się nad Półwyspem Iberyjskim ma o 100 hPa więcej! Przy takiej różnicy ciśnienia nie ma zmiłuj – będzie solidnie wiać i to w całej Europie.
Spokojna pogoda, którą cieszyliśmy się przez mijający weekend się skończy. Do kraju zacznie płynąć chłodniejsze powietrze polarnomorskie, co odczujemy już we wtorek. Front związany z Ciarą będzie przechodził przez Polskę nocą – da opady rzędu 10 litrów wody na metr kw. powierzchni i oczywiście silny wiatr – na Wybrzeżu i w górach sięgający w porywach 100 km/h. Na termometrach od 1 st. na południu, 2 st. na wschodzie, przez 4-5 w centrum i na zachodzie do 6-7 na Wybrzeżu. W ciągu dnia pochmurno i wietrznie, choć w pierwszej części dnia jeszcze całkiem ciepło: 12 st. we Wrocławiu, 11 w Zielonej Górze i Katowicach, 10 st. w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, 9 st. w Bydgoszczy, Trójmieście, 8 st. w Białymstoku i Lublinie, 7 st. w Suwałkach. W ciągu doby ciśnienie spadnie aż o 30 hPa, dlatego możemy się czuć rozdrażnieni i senni. IMGW wydało alerty pogodowe II stopnia i związane z nimi zalecenia, choćby dotyczące unikania stawiania samochodów pod drzewami czy słupami energetycznymi.
We wtorek już znacznie chłodniej: 2 st. na północnym wschodzie, 3 st. na południu, 4 st. w centrum i na zachodzie i możliwe przelotne opady mokrego śniegu. Podobnie w środę, choć na zachodzie maksymalnie do 6 stopni. Czwartek już spokojniejszy i pogodniejszy, ponadto dopiero wtedy uspokoi się wiatr.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: