Chwila spokoju przed „drugą Sabiną”

Po dzisiejszym względnie spokojnym dniu, jutro znów znajdziemy się pod wpływem niżu – jego nazwano Tomris, i z pewnością nie będzie tak niszczycielski jak Sabina, która odsunęła się daleko na północ i powoli wygasa. Jednak nad Atlantykiem czai się kolejny głęboki niż Uta, już ochrzczony „drugą Sabiną” – najpierw odczują go na Wyspach Brytyjskich, do nas dojdzie w niedzielę.
Zanim weekend, to w nocy od zachodu wkroczy strefa z opadami deszczu ze śniegiem. Nie będzie to łatwy czas dla kierowców, bo drogi mogą być śliskie, zważywszy na to, że temperatury wahać się będą od -2 st. na północnym wschodzie, przez -1 w pasie od Mazur przez Mazowsze po Lubelszczyznę, 0 st. na Pomorzu i w Małopolsce, 1 st. od Wielkopolski po Górny Śląsk, do 2 st. w Lubuskim i na Dolnym Śląsku – zatem taki dwustopniowy przedział w okolicach zera. Jutrzejsza pogoda raczej nie będzie zachęcać do romantycznych spacerów, chyba że z parasolem, choć czy zakochani w sobie zwrócą na to uwagę? W każdym razie w okolicach Suwałk i Białegostoku będzie to śnieg (przy maksymalnie 2 st. na termometrze), w Gdańsku, Warszawie czy Lublinie deszcz ze śniegiem (3-4 st.), a w miastach Polski zachodniej, takich jak Poznań, Szczecin, Zielona Góra czy Wrocław będzie to wyłącznie deszcz (5-7 st.).
Sobota spokojniejsza i pogodniejsza, zwłaszcza w centrum i na południu – będzie też cieplej bo od 4 st. na północnym wschodzie, 6 st. w centrum, 10 st. na południowym zachodzie. W niedzielę jeszcze cieplej, bo od 7 przez… uwaga 11 do nawet 14 stopni na Dolnym Śląsku. Wiosną zapachnie, tym bardziej że poza Pomorzem Zachodnim nie powinno padać! Zacznie się jednak rozkręcać wiatr, bo nad Europą zacznie panować wspomniany niż Uta.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: