Wiosenne temperatury w środku lutego

W Europie dwa pogodowe światy: północ zdominowana przez potężny atlantycki niż o imieniu Uta, zaś na południu Europy wał wyżowy sięgający od Półwyspu Iberyjskiego aż po Morze Kaspijskie. Jutro do Polski będzie napływać ciepłe powietrze polarnomorskie, co da w ciągu dnia nawet kilkunastostopniowe temperatury, jednak Uta zacznie dawać o sobie znać, bo zacznie rosnąć prędkość wiatru.
Noc spokojna, na południu i w centrum nawet bezchmurna. W Małopolsce -3 st., mróz też na ścianie wschodniej, około zera na Mazowszu, 1 na plusie na Pomorzu Gdańskim, 2 st. na Dolnym Śląsku, Kujawach i w Wielkopolsce, 3 st. na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej. W ciągu dnia zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny wraz z opadami deszczu, do wieczora obejmie całą północno-zachodnią Polskę. Na termometrach wiosennie: 7 st. w najchłodniejszych Suwałkach, 8 st. w Białymstoku, 9 w Olsztynie, 10 w Lublinie, 11 w Łodzi i Trójmieście, 12 w Krakowie, 13 w Katowicach i Poznaniu, 14 st. w Zielonej Górze i aż 15 st. we Wrocławiu! Zacznie silniej wiać, nad morzem rozpocznie się sztorm, a w górach prędkość porywów przekroczy 100 km/h.
W poniedziałek jeszcze ciepło bo od 9 st. na Pomorzu Zachodnim, przez 12 w centrum do 14 na Podkarpaciu i zmienna pogoda z przelotnymi opadami deszczu, podobnie we wtorek ale już o kilka stopni chłodniej bo od 6 do 10 stopni.

Mamy to! Przekroczyliśmy granicę 100 wpisów w nowym miejscu, pod nowym adresem. Po raz kolejny dziękuje wszystkim Czytelnikom, którzy tą stronę odwiedzają. Póki co Agnieszka Cegielska jest na urlopie, ale ja dam Wam dodatkowe zdjęcia z Jej ostatniego dyżuru z 5 lutego 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: