Kolejne fronty przechodzą przez Polskę

Czas szybko płynie, mamy już drugą połowę lutego i w sumie nic nie wskazuje na to, aby jakaś śnieżna czy mroźna zima miała się pojawić. Nad Europą pogodowa przeplatanka – niż i związane z nim fronty u naszych wschodnich sąsiadów, wyż nad Alpami, kolejny front nad Francją i Wyspami Brytyjskimi. Niby płynie do Polski chłodniejsze powietrze, ale w ciągu dnia i tak będą wartości dodatnie.

Sytuacja pogodowa w dniu 20 lutego 2020 r., źródło: TVN Meteo

Nad ranem we wschodniej połowie kraju będzie dawał o sobie znać odsuwający się front, zatem może jeszcze popadać deszcz i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie już pogodnie (sam zresztą to widzę w swoim mieście). Na termometrach maksymalnie 4 st. na Lubelszczyźnie, 5 st. w pasie od Podlasia, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Małopolskę, 6 st. w Wielkopolsce i na Kujawach, 7 st. na Pomorzu i w Lubuskim, 8 st. na Dolnym Śląsku.
W piątek więcej deszczu, na zachodzie i w centrum będą możliwe przejaśnienia, na wschodzie są one mało prawdopodobne – od 3 do 8 stopni. Z kolei w sobotę solidniejsze opady na północy, spokojniej na południu i nieco cieplej, bo od 5 do 10 stopni. Niedziela zapowiada się na pochmurną i deszczową, z temperaturą od 5 do 11 stopni. Wszystko wskazuje na to, że ostatni weekend karnawału pogodowo sprzyjać nie będzie…

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: