Kolejny niż nad Polską. Uwaga na porywisty wiatr!

Po 17 dniach oczekiwania, Agnieszka Cegielska wróciła na antenę, ku uciesze wszystkich, którzy na Nią czekali. Wróciła w formie, bo oprócz swojego uśmiechu dała nam sporo informacji, a ponieważ gości z nami dziś cały dzień, to i notka będzie dziś nieco dłuższa.
Zimy dalej nie widać, „jest w górach i całe szczęście że tam jest, natomiast w pozostałych miejscach front zaczyna rozrabiać i dziś go poczujemy, chociażby w ten sposób, że powieje. Ten wiatr będzie wiać i przywieje do naszego kraju ciepłe powietrze, już teraz na Pomorzu Zachodnim mamy 7 stopni o poranku. W ciągu dnia ta temperatura na zachodzie kraju wzrośnie do 9 st. na Pomorzu Zachodnim, do 12 st. na Dolnym Śląsku. Ciśnienie będzie spadać, więc dziś też zmiany w pogodzie odczujemy, w ogóle je odczuwamy, bo cały czas ta pogoda tańczy – raz jest chłodniej, raz jest cieplej, raz zbliża się niż z frontem, raz jest chłodniejszy front, potem cieplejszy. To nie jest dobre dla naszych organizmów, ja już nie wspomnę o naturze, ale czujemy te zmiany, bo jednak dużo lepszy dla naszych ciał jest taki constans pogodowy, przynajmniej przez jakiś czas”. Trudno nie przyznać Jej racji, tegoroczna ciepła i kapryśna zima jest zaskoczeniem nie tylko dla zwykłych telewidzów, ale też dla prezenterów pogody czy nawet meteorologów i synoptyków! Agnieszka podkreślała, że „nie kocha śnieżyc w środku miasta”, ale „tak być nie powinno, to jest niedobra sytuacja, szczególnie dla natury”. Szczególnie zwracała uwagę na niezwykle wysoką jak na ten miesiąc temperaturę – niby jest luty, ale bardziej przypomina on marzec.
Jak już wspomniała, do Polski wkracza niż i zaintrygowała Ją jego nazwa: „To kobieta, otrzymała imię Xantypa, są informacje że to imię drugiej żony Sokratesa. Dlaczego o tym mówię? Była znana z tego, że miała nieznośny charakter. I np. w górach szkockich ten wiatr (z nią związany) tak rozrabiał, porywy przekraczały 170 km/h! Oby nie u nas, choć w górach od samego rana też wieje, także uwaga dzisiaj na te górskie wycieczki”. Podkreślała, że szczęśliwie jutrzejszy dzień dla wielu osób jest wolny, więc zalecała odpoczynek wszystkim wrażliwym na pogodę – zatem jeżeli jutro nie będzie dopisywać samopoczucie, to wina nieznośnej Xantypy.
Po ciekawostkach z poranka, skupmy się na prognozach na najbliższy czas: „tej nocy pojawiać się będą opady i to wszędzie. Uwaga na tę noc, dlatego że będzie wiało, ten silny i porywisty wiatr, który jest już odczuwalny m.in. w Warszawie, powieje zdecydowanie mocniej i nad morzem, i na samym południu – to tutaj te porywy mogą dojść do kilkudziesięciu km na godzinę. I na termometrach wszędzie dodatnie temperatury: 1 st. prognozowany dla północnego wschodu, centrum 4, i południe od 4 do 6. W ciągu dnia zachmurzone niebo, jeżeli przejaśnienia to na północy, północnym wschodzie, 10 st. Wrocław, 7 Poznań, 7 centrum, 9 Katowice, i północ kraju od 4 do 7 i deszczowo, i wietrznie, także proszę na siebie uważać”.
Co zapowiada Agnieszka na kolejne dni? „W poniedziałek od 4 do 8 st., więcej rozpogodzeń, spokojniej i wyższe ciśnienie, i dzięki temu też pogodniejsze niebo. We wtorek więcej opadów, ale też cieplej – od 7 do 12 stopni: 12 st. Dolny Śląsk, 10 centrum, i północ od 7 do 9 st.”
Na koniec to na co długo czekaliśmy, czyli zdjęcia z naszą ulubioną prezenterką – miłego oglądania wszystkim życzę!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: