Ostatnia środa lutego chłodna, zwłaszcza na zachodzie

Po jednym dniu przerwy Agnieszka Cegielska wróciła na ekran, tym razem w TVN24 BIS. Inspirując się falami nad Bałtykiem rozpoczęła od tego, że „te fale trochę wskazują na to, że ten wiatr zaczyna się nasilać i mówiliśmy o tym, że te porywy wiatru będą coraz silniejsze, na szczęście uspokajamy, że ten wiatr nie będzie tak mocno jak w minioną niedzielę czy w poniedziałek, więc będzie zdecydowanie lepiej. Natomiast tak czy inaczej musimy być przygotowani na to, że ten wiatr będzie zwiększał odczucie chłodu, ale i tak temperatura jest niezła, bo trudno tu narzekać, jeśli chodzi o sytuacje na termometrach, bo jest wyjątkowo ciepło jak na luty”. Tymczasem w górach zima trwa w najlepsze „i oby tam była i tam pozostała, bo w górach rzeczywiście ta pokrywa śnieżna jest od poniedziałku nawet solidniejsza, skończyły się ferie, jest spokojniej na stokach i można korzystać z tych zimowych warunków, które cały czas się utrzymują”.
Oczywiście mówiła o sytuacji pogodowej na środę: „W wielu miejscach Polski wschodniej, centralnej to słońce jest, to słońce świeci i wygląda naprawdę bardzo przyjemnie, szczególnie po tych chwilach wietrznych i nieprzyjemnych. Dziś Polska południowo-wschodnia będzie się cieszyć lepszą pogodą, wyższą temperaturą, natomiast na zachód trafią chmury związane z frontem atmosferycznym i na zachodzie właśnie mogą się pojawić opady, nawet deszczu ze śniegiem”. Na termometrach „dodatnie temperatury, wysokie jak na luty, na zachodzie 5-6 st., centrum też około sześciu, im dalej w stronę Polski południowo-wschodniej, tym wyższe, 9 st. w Rzeszowie, 8 w Krakowie, 7 w Lublinie i północny wschód tu też 6-7 st. i umiarkowany wiatr. On nie powinien już nam tak bardzo dokuczać”. Trzeba oczywiście przypomnieć o silniejszych porywach nad morzem i w górach. Dodam od siebie, że dziś nietypowy układ na mapach, bo najchłodniej ma być dziś na Dolnym Śląsku, w Lubuskim i Wielkopolsce, gdzie zazwyczaj gości krajowy biegun ciepła.
Agnieszka życzyła nam wszystkim miłego dnia, ja zaś życzę wszystkim miłego oglądania zdjęć, bo naprawdę warto 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: