Pogodowa przeplatanka, z początkiem marca ocieplenie

Dziś od samego rana nieukrywaną ciekawość redakcyjnych kolegów i koleżanek Agnieszki Cegielskiej wzbudzała Jej kartka z prognozą. Ona sama uchyliła rąbka tajemnicy: „Dyskutowaliśmy o tym rano jak ona depeszą z piętra dociera. To MIG-29 w wersji ekologicznej”. Takie żarty dziwić nie powinny, bo kiedyś papierowe samolociki we „Wstajesz i wiesz” latały, choć to mogli zobaczyć jedynie Ci, którzy pamiętają fanklub pod poprzednim, niestety nieistniejącym już adresem.
Co znajduje się w prognozie na najbliższy czas? „Widać na pewno dziś porcję wilgoci, widać że ten wiatr się uspokaja, bardzo delikatnie rośnie ciśnienie i z pewnością widać ocieplenie od początku marca, bo jeszcze na końcówkę lutego i myśmy o tym też mówili, że koniec lutego będzie trochę chłodniejszy, co wcale nie oznacza mrozu. W zależności od regionu, trochę poświeci, trochę popada, trochę powieje – dla każdego coś dobrego, w zależności też od gustu, bo każdy czegoś innego pragnie. Jutro silniejszy wiatr, pojutrze też i trochę niższe temperatury, szczególnie jutro – od 2 do 6 st., natomiast w sobotę od 4 do 8 i od niedzieli już wyższe temperatury, w niedzielę nawet 10, w poniedziałek 11, także będzie cieplej”. Agnieszka cały czas uważa, że „opadów mogłoby być i mamy nadzieję, że będzie więcej w marcu, bo jeżeli ten marzec będzie powyżej normy, jeżeli chodzi o temperaturę, to lepiej by było (ja wiem, że wolelibyśmy, żeby było sucho, pięknie i słonecznie) dla natury, żeby tych opadów było więcej”. Wiadomo, że długotrwała susza przełożyłaby się oczywiście na ceny żywności w sklepach, co chyba by nas nie ucieszyło. Mimo wszystko modele meteorologiczne wskazują na to, że wiosna szykuje się, by przyjść do nas wcześniej. Oczywiście rano nie zabrakło informacji o temperaturach, nasza ulubiona prezenterka zwróciła uwagę na zaśnieżone molo w Sopocie, a białe Trójmiasto to jednak rzadkość tej zimy. Dzisiejszą zmienną aurę scharakteryzowała tak: „o różnych porach pada w różnych regionach i może trzeba doszukiwać się w tym jakiejś sprawiedliwości”. Na pewno sprawdziło się to w stolicy, gdzie padał śnieg, świeciło słońce a potem znów nadeszły chmury.
Podsumowując: dziś pogoda w kratkę, 2 st. na północnym wschodzie (tam popada mokry śnieg), 4 st. w centrum i na południu (deszcz ze śniegiem), 5-6 st. na zachodzie (sam deszcz), a w perspektywie weekendu ocieplenie. „Kończymy ten luty, tą zimę taką mieszanką pogodową typową dla przedwiośnia bardziej, ale ponieważ i w styczniu i w lutym mieliśmy po kilkanaście stopni miejscami na termometrach, to wszystko w tej pogodzie już teraz nawet w naszych szerokościach geograficznych może się zdarzyć”. Na koniec oczywiście zdjęcia, które pokazują, że Agnieszka była dziś w bardzo dobrym nastroju 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: