Agnieszka zapowiada mroźną noc i… wiosnę od 16 marca

Życie zaskakuje… Powiem Wam szczerze, że nie przypuszczałem, że po dzisiejszym porannym występie w radiu zobaczymy po południu Agnieszkę Cegielską na szklanym ekranie TVN24, TTV i TVN. Oczywiście nikomu z nas to nie przeszkadza, prawda? „Aż trudno uwierzyć w to, że dziś w nocy miejscami termometr pokaże -9, -8 st., a już od jutra kilkanaście stopni w ciągu dnia i bezchmurne niebo”.
Dlaczego czeka nas taka pogodowa huśtawka? Nasza ulubiona prezenterka wyczerpująco wyjaśnia: „Pogodą w naszym kraju będzie zawiadywać układ wysokiego ciśnienia, on powoli będzie się odsuwać na południowy wschód Europy, ale cały czas będzie jeszcze ściągać do naszego kraju takie rześkie powietrze, stąd w nocy, ponieważ wyżowa pogoda, ciepło będzie uciekać do góry (skąd wiedziałem, że to się pojawi 🙂 ), tych chmur nie będzie, dlatego na termometrach zobaczymy niskie temperatury. Mróz chwyci i to wszędzie, ale to będzie spokojna, pogodna, gwiaździsta noc, wiatr umiarkowany, natomiast na termometrach zobaczymy mróz, jakiego nie mieliśmy nawet w styczniu ani w lutym: -8, -7 st. Polska południowo-wschodnia, -7 północny wschód, centrum kraju -5 i zachód od -5 w Polsce południowo-zachodniej do -3 i tu będziemy mieć ciekawą sytuację, dlatego że na Dolnym Śląsku temperatura spadnie do -5 st., a już w ciągu dnia z dużą ilością słońca i bezchmurnego nieba ta temperatura wzrośnie o kilkanaście stopni, więc ta amplituda wyniesie miejscami 16 stopni!”. Zresztą ten region wraz z Ziemią Lubuską będzie jutro najcieplejszy (11 st.). Dwucyfrowo jeszcze na Pomorzu Zachodnim, 9 st. od Kujaw przez Wielkopolskę po Górny Śląsk, 7 st. w Małopolsce i na Mazurach, 6 st. na Mazowszu, 5 st. na Lubelszczyźnie i tylko 4 st. na Podlasiu.
W kolejnych dniach tylko cieplej: „W poniedziałek od 9 do 15 st., we wtorek od 8 do 14, także wiosennie, słonecznie, pogodnie, w środę od 10 do 16 st. na Dolnym Śląsku”. Po raz kolejny się zaskoczyłem, bo prognoza, o której pisałem parę godzin temu jeszcze w oparciu o dane z wczoraj okazała się bardziej optymistyczna, ze względu na dynamiczniejsze ocieplenie, ale cóż… kalendarzowa wiosna jest u bram. A na wiosnę towarzystwie Agnieszki tym przyjemniej się czeka, zatem zapraszam do obejrzenia zdjęć 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: