Polska pod wpływem wyżu. Zimnego wyżu

Mamy nietypową sytuację, bowiem nad naszym krajem usadowi się centrum wyżu, co trzeba przyznać na przestrzeni ostatnich tygodni, czy nawet miesięcy jest wydarzeniem. O ile nad ranem padał śnieg np. w Sopocie, Ostródzie czy Warszawie – to jeszcze resztki odsuwającego się frontu chłodnego, to w Polsce zachodniej już mogliśmy się cieszyć słoneczną pogodą, a lokalnie nawet bezchmurną.

Sytuacja baryczna w dniu 14/03/2020, źródło: TVN Meteo

Coraz większym strumieniem płynie do nas zimne, arktyczne powietrze, które odczujemy najbliższą nocą. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy wartości dodatnie, choć na północnym wschodzie będzie to ledwie nad kreską – bowiem 1 st. na Suwalszczyźnie, 2 st. na Mazurach i Podlasiu, 3 st. na Pomorzu Gdańskim. Na Mazowszu 4 st., w Małopolsce i na Podkarpaciu 5 st., z kolei 6 st. na zachodzie: w Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Wiatr z kierunku północnego, początkowo umiarkowany z tendencją do słabnięcia, który będzie zwiększał odczucie chłodu.
W niedzielę ciąg dalszy wyżowej pogody, na termometrach od 4-5 st. na wschodzie, do 10 st. na Dolnym Śląsku i to będzie sygnał do zmiany cyrkulacji powietrza – centrum wyżu się przeniesie, co pozwoli na „wpuszczenie” cieplejszych mas z południowego zachodu kontynentu i temperatura w poniedziałek podskoczy do 10-13 stopni, zatem znów zrobi się wiosenniej. A trzeba kronikarskim obowiązkiem przypomnieć, że już za tydzień zaczynamy kalendarzową wiosnę! Za tydzień pewnie do parków wyszłoby sporo młodzieży, ale COVID-19 nieco sytuację nam pozmieniał.

Dziś Agnieszka Cegielska zamiast gościć w oku kamery, miała przed sobą mikrofon i w „Radiu Zet” mówiła o tym, jak wzmacniać odporność organizmu. Można zatem powiedzieć, że idealnie wstrzeliła się w czas.
Zalecała aby korzystać z zup na bazie warzyw i kaszy. Trochę czasu poświęciła zwłaszcza właściwościom cebuli i czosnku. Zalecała też aby zwłaszcza teraz w tych trudnych, momentami wręcz stresujących czasach dbać o właściwy oddech, by korzystać z uspokajających właściwości takich ziół jak lipa, rumianek czy melisa.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: