Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Agnieszka zapowiada słoneczny, ale zimny poniedziałek

Zgodnie z rotacją zespołów redakcyjnych, z początkiem nowego tygodnia mogliśmy oglądać we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 Agnieszkę Cegielską, która mówiła o rześkim poranku za oknami: „Mamy sytuację taką, że z jednej strony wyż, z drugiej strony niskie temperatury. Bardzo niskie jakby porównać sytuację od początku roku, no bo -10 st. to jest temperatura, którą rzadko widywaliśmy (miewaliśmy na Kasprowym itd.). Nad ranem taka temperatura pojawiła się w Jeleniej Górze. Mamy np. Arłamów, gdzie jest biało – biało także jest w ogóle w górach, mamy końcówkę marca – będę się upierać że akurat dobrze, że mamy taką sytuację, nie tylko z powodów w ogóle, jeśli chodzi o naturę, ale też kiedy jest zimno łatwiej jest po prostu być w domu”. Wiemy gdzie było najchłodniej, z kolei najcieplej – jeśli można tak powiedzieć – było nad morzem „bo Bałtyk oddawał to ciepło, więc mieliśmy 0 st. w Łebie”.
Prowadzący Rafał Wojda martwi się (często o tym wspomina), że cały czas jest sucho, z kolei Ona stwierdziła, że „w perspektywie końca tygodnia mamy ocieplenie i to takie solidne i to już będzie taka wiosna pełną parą, bo te temperatury będą dwucyfrowe i tam widzimy już nawet 16 st., 18 na Dolnym Śląsku, więc absolutnie się z Tobą zgadzam, że wilgoć jest potrzebna, tym bardziej że tych opadów było mało, a ta ziemia tej wilgoci mocno potrzebuje, także… niech pada”. Póki co jednak opiekuje się nami wyż znad północnej Europy, a w związku z tym cieszymy się dobrą pogodą, ale „musi być jakaś równowaga, będziemy mieć błękitne niebo, słońce, no ale 2 st. w Suwałkach w najcieplejszym momencie dnia, maksymalnie 6 st. Pomorze Zachodnie”. Dziś nieco więcej chmur na południu, oprócz wspominanej Suwalszczyzny i północno-zachodniej Polski na termometrach 3-4 st. w pozostałej części kraju.
W jednym z wejść antenowych był też mocno zaakcentowany temat przenikliwego wiatru z północy: „To powietrze jest bardzo rześkie, temperatura jest niska, jak spojrzymy przez okno (a możemy przez nie spoglądać przynajmniej), to rzeczywiście możemy się nacieszyć tym błękitem i tym słońcem, natomiast generalnie jest zimno i to zimno z nami chwilę pozostanie(…). To jest jeden z zimniejszych dni w marcu, chłodniejszych, mroźniejszych nawet bo jednak cały czas to jest prognozowana temperatura (od 2 do 6 st.) na popołudnie przy tej ilości słońca, ona będzie rosła bardzo wolno, natomiast o poranku mieliśmy ujemną temperaturę, więc to odczucie chłodu jest znaczne”. Jednak wedle Jej słów kierunek wiatru za jakiś czas się zmieni na południowo-zachodni, co przyczyni się do zapowiadanego ocieplenia.
Co zatem szykuje się w najbliższym czasie? – Agnieszka mówiła, że stopniowo będzie coraz cieplej: „We wtorek od 3 do 7 stopni, słonecznie, bezchmurne niebo nadal, ale przy takiej temperaturze w ciągu dnia musimy się spodziewać niskich temperatur nocami. W środę od 5 do 9 stopni, powoli ta temperatura zacznie rosnąć, a wyraźny wzrost poczujemy od piątku – w czwartek już na zachodzie kraju będziemy mieć 11 stopni, w centrum 10, w piątek z kolei od 12 do 16.” Póki co pozostaje nam cieszyć się słońcem i coraz dłuższym dniem. I oczywiście zdjęciami z najlepszą prezenterką pogody w Polsce 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: