Według Agnieszki ciepła wiosna jest blisko!

„Do tej pory budził nas mróz i jeszcze przez moment na wschodzie kraju z nami pozostanie, ale przed nami perspektywa wyjątkowej wiosny, która rozpocznie się już od poniedziałku. Takiej wiosny w odsłonie niesamowitej, dlatego że na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni” – tymi słowami przywitała nas Agnieszka Cegielska, tym razem dla odmiany w wieczornej prognozie pogody. Na mapie Europy widać „zbliżający się do nas układ wysokiego ciśnienia i to ten wyż z jednej strony gwarantuje nam pogodne, spokojne niebo i powoduje też, że w wielu regionach ta temperatura będzie niska, bo do Polski płynie zimne powietrze z północy – zresztą ono już od kilku dni jest mocno odczuwalne, no bo jeszcze chwilę temu o poranku potrafiliśmy mieć nawet -10 stopni”. Jest to dość charakterystyczna sytuacja, gdy centrum wyżu znajduje się po zachodniej stronie od Polski, w tym akurat momencie nad Niemcami, co generuje korzystniejszy ruch chłodniejszym masom powietrza.
Co czeka nas w najbliższych godzinach? „Dziś w nocy, na zachodzie, na południu Polski spokojne, pogodne niebo, na wschodzie podobnie, jeżeli będą się pojawiać opady to tylko na północnym wschodzie i tam ewentualnie może się zdarzyć śnieg z deszczem. Potrzeba nam jest deszczu, potrzeba wilgoci i ona się pojawia m.in. w sobotę, ale tak naprawdę w ilościach symbolicznych, na północy i na północnym wschodzie kraju. Temperatura będzie jeszcze temperaturą umiarkowaną – od 6 do 12 st.” Uszczegółowiając słowa Agnieszki będzie 6 st. na Suwalszczyźnie, 7 na Mazurach i Podlasiu, 8 na Pomorzu Gdańskim, 9 st. na obszarze od Niziny Szczecińskiej przez Kujawy i Mazowsze po Lubelszczyznę, 10 st. m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu, 11, lokalnie 12 st. na Dolnym Śląsku. Na zachodzie i południu nasza ulubiona prezenterka zapowiadała korzystne warunki biometeorologiczne.
I to na co warto było czekać długie miesiące: „W kolejnych dniach czekają nas zmiany – w niedzielę od 10 do 16 stopni, wspólny mianownik tych wszystkich najbliższych dni to jest czyste i bezchmurne niebo, w poniedziałek od 15 do 20 st. Przypomnijmy, że są to temperatury prognozowane w cieniu, w słońcu odczuwalne temperatury będą zdecydowanie wyższe. We wtorek od 16 do 20 st., w środę od 15 do 20, czyli właściwie te temperatury będą wyrównane”. Na koniec otrzymaliśmy życzenia zdrowia i spokojnego wieczoru, czego w swoim imieniu również życzę i zapraszam do obejrzenia zdjęć, by podziękować Jej za sporą dawkę pozytywnych informacji 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: