Wielkanoc ciepła, niemal letnia, a po niej znów ochłodzenie

Po sześciu dniach, zgodnie z trybem redakcyjnym w TVN znów mogliśmy zobaczyć na ekranach Agnieszkę Cegielską, która (we współpracy z synoptykiem oczywiście) przygotowała dla nas prognozę na nadchodzące święta: „Zazwyczaj bywało tak, że na Wielkanoc potrafił nawet padać śnieg, narzekaliśmy na tą pogodę, na te święta wielkanocne wielokrotnie, a tu przed nami sytuacja atmosferyczna jak marzenie, bo wyżowo, bo to co będzie się działo w ciągu tych najbliższych godzin wieczornych to jest właśnie to, co wyż potrafi spowodować, czyli spokojne, pogodne niebo, a na termometrach ujemne temperatury na północnym wschodzie, taki delikatny mróz -1, -2 stopnie, im dalej w stronę Polski południowej, południowo-zachodniej, tym wyższe temperatury, nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. I to jest już przedsmak, Wielka Sobota i na termometrze te najwyższe temperatury prognozowane, 18 st. w cieniu we Wrocławiu, w ogóle, i w Tatrach i wszędzie, na południu, południowym zachodzie kraju ta temperatura będzie wysoka. Im dalej w stronę Polski północno-wschodniej, tym trochę niższe temperatury”.
Zatem w sobotę na najcieplejszy moment dnia, oprócz wspomnianego już najcieplejszego Wrocławia, około 14:00-15:00 prognozowane jest 11 st. w Suwałkach, 12 st. w Białymstoku, 13 st. w Trójmieście, 14 st. w Olsztynie, 15 st. w Lublinie i Szczecinie, 16 st. w Łodzi i Poznaniu, 17 st. w Katowicach i Krakowie.
W niedzielę „od 14 do 23 stopni, przypomnę to są temperatury prognozowane w cieniu, w słońcu odczuwalne temperatury będą jeszcze wyższe, no takiej sytuacji atmosferycznej, takiej pogody na Wielkanoc już dawno nie pamiętam, żebyśmy prognozowali. Z kolei Lany Poniedziałek i tu popada w wielu regionach, właściwie wszędzie, trochę spadnie temperatura na północy kraju, natomiast na południu jeszcze będzie ciepło – do 21 st. I potem jak ten front przewędruje to zupełnie odwróci się sytuacja (pokazała to wyraźnym gestem), dlatego że już na wtorek, zdradzę tylko tyle, że prognozujemy tylko 7 st. także czeka nas wyjątkowo zimny wtorek, za to bardzo ciepła niedziela”. Na koniec jak zwykle mam dla Was to co lubimy, czyli możliwość ujrzenia naszej ulubionej prezenterki 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: