Słoneczna prognoza Agnieszki na Wielkanoc

Agnieszka Cegielska rozpoczęła wieczorną prognozę w Wielką Sobotę na antenie TVN w nietypowej scenerii, bowiem nie w studiu, ale na dworze i mówiła o sytuacji w Europie i wyżu, który „cały czas jest rzeczywiście blisko, ale powoli będzie odsuwać się nieco dalej, za nasze wschodnie granice i zanim trafi do nas układ niskiego ciśnienia i front atmosferyczny, to z kolei pocieszymy się doskonałą pogodą. Myślę, że takich prognoz na Wielkanoc to nie mieliśmy przez ładnych parę lat, przez ostatnie lata to nawet takich nie pamiętam, dlatego że przede wszystkim będzie spokojnie, będzie pogodnie i to będzie dotyczyło sytuacji w wielu miejscach Starego Kontynentu, tutaj w okolicach Europy Środkowej, bo oprócz tego, że tego słońca będzie pod dostatkiem, to będzie do naszego kraju płynąć bardzo dużo ciepłego powietrza. I to powietrze właśnie z tej części południowo-zachodniej spowoduje, że na termometrach zobaczymy wyjątkowo wysokie temperatury, nawet 23 st. To właśnie Polska południowo-zachodnia będzie dużo cieplejsza niż na przykład Hiszpania i Portugalia, gdzie swoje centrum znajdzie układ niskiego ciśnienia, gdzie będzie deszczowo i miejscami wietrznie”.
Co się wydarzy w naszym kraju? „Najbliższa noc u nas cały czas wyżowa, spokojna, łagodna, gdzieś tam jakiś symboliczny, niewielki mróz może się pojawić na krańcach Polski wschodniej, ale już ta noc będzie cieplejsza niż ta noc z piątku na sobotę, bo na termometrach zobaczymy od -1 do 4,5 stopni. Zdecydowanie w Trójmieście ta temperatura będzie najwyższa, no pewnie też m.in. za sprawą Bałtyku”. Poza tym będziemy mieć 2-3 stopnie w centrum i na zachodzie i około zera na południu. „Dzień przywita nas dużą dawką słońca, w wielu regionach czystym i bezchmurnym niebem i za sprawą, że tego słońca będzie bardzo dużo, to ta temperatura szybciutko powędruje w górę”. Dojdzie maksymalnie do 16 st. w Suwałkach, 17 w Białymstoku, 18 w Olsztynie, 19 w Trójmieście, 20 w Bydgoszczy i Szczecinie, 21 w Katowicach i Poznaniu, 22 w Krakowie i 23 we Wrocławiu i w Zielonej Górze.
Po tym jakże przyjemnym dniu Agnieszka zapowiada gwałtowną zmianę: „Poniedziałek Wielkanocny będzie mocno deszczowy, będzie padać wszędzie, spadnie też trochę temperatura na północy, bo tam już wkroczy chłodniejsze powietrze, na południu jeszcze będzie ciepło. Wtorek przyniesie nam duży spadek temperatury (od ledwie 5 st. na Suwalszczyźnie do maksymalnie 9 w głębi kraju), natomiast od środy już ta temperatura zacznie rosnąć, tego słońca będzie coraz więcej i w czwartek na termometrach ponownie zobaczymy kilkanaście stopni”. Na koniec życzyła spokoju, dużo zdrowia i oczywiście wszystkiego dobrego na Święta, za co szczerze dziękuje(my)!

W cieniu epidemii przyszły do nas święta
Dlatego na długo każdy je zapamięta
Nie możemy cieszyć się spotkaniami
Nie pójdziemy także ze święconkami
Ta sytuacja dla wielu jest trudna
Oby ta Wielkanoc nie była nudna
Niech nam spokój towarzyszy i atmosfera miła
Życzymy światu normalności – żeby powróciła

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: