Agnieszka zapowiedziała fronty, deszcze i burze!

Dziś Agnieszka Cegielska nadawała z pleneru i pewnie z nieukrywaną radością (choć ukrytą pod maseczką – no cóż, dura lex sed lex) informowała o tym, że będzie padać: „Niezwykle się cieszymy na te prognozy, które możemy Państwu przedstawić, bo przede wszystkim mamy w nich to, na czym nam zależy najbardziej. Oczywiście to problemu sytuacji hydrologicznej nie rozwiąże w naszym kraju, ale jednak pojawią się opady deszczu”.
Skąd tego przyczyna, wyjaśniała dalej: „W Europie już widać roszady, jeśli chodzi o fronty atmosferyczne, to jeden z takich frontów wędruje w naszą stronę i zaznaczy się nad Polską północno-zachodnią już w ciągu tych najbliższych godzin wieczornych i w nocy. Oczywiście w ciągu dnia będzie wędrować dalej, natomiast oprócz tego, że będą pojawiać się opady, że tej wilgoci przybędzie to mogą też pojawiać się burze, bo nad Polską zetkną się dwie zupełnie różne masy powietrza – na północ Polski popłynie powietrze chłodne, natomiast na południe popłynie powietrze bardzo ciepłe i ta amplituda temperatur bardzo duża, bo prognozujemy na północy tylko 9 st., a dla Podkarpacia (uwaga!) 24 stopnie, także będzie się działo”.
Po przedstawieniu sytuacji w kontekście Europy, przeszła do zaprezentowania szczegółów prognozy: „Ta najbliższa noc będzie spokojna, dlatego że na wschodzie i południu Polski niewiele się wydarzy w ciągu tych najbliższych godzin nocnych, ta noc będzie gwiaździsta, padać nie będzie, więc to ciepło będzie szybko uciekać do góry i dlatego też na termometrach w nocy na północnym wschodzie prognozujemy tylko 4 stopnie, natomiast na zachodzie, tam gdzie chmur będzie więcej ta temperatura będzie wyższa, bo przytrzyma to ciepło”. Nocą już zaznaczy się wspomniana przez Agnieszkę amplituda, bo oprócz 4 st. na Suwalszczyźnie, czy 5 st. na Pomorzu i Podlasiu, będzie 11 st. na Dolnym Śląsku, 10 na Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej, 9 st. w Małopolsce, na pozostałym obszarze 7-8 stopni, czyli tak pośrednio. No i oczywiście opady deszczu, które pojawią się w północnej, a przede wszystkim w zachodniej Polsce. W sumie dawno nie było tak dynamicznej sytuacji pogodowej: bo jutro w zachmurzonym Trójmieście i Suwałkach ledwie 9 st., w Szczecinie i Bydgoszczy już po przejściu frontu pogodniej i 13 st., nieco cieplej w Poznaniu (16 st.), podobnie w Zielonej Górze (17 st.) i we Wrocławiu (18 st.). Tam gdzie front dotrze najpóźniej będzie oczywiście cieplej, ale z tego względu mogą tam po południu wystąpić burze z intensywniejszym deszczem: taka sytuacja choćby w Katowicach (19 st.), Warszawie (20 st.), Krakowie (21 st.), Lublinie (23 st.) i Rzeszowie (24 st.).
Co w kolejnych dniach? „W czwartek od 14 do 20 st., centrum i Polska południowo-zachodnia najcieplejsze, na zachodzie i południu opady, w piątek podobna sytuacja jeśli chodzi o opady, północny wschód spokojniejszy. W piątek od 17 do 20 st. W sobotę i niedziele bardziej umiarkowane temperatury”. Na koniec Agnieszka życzyła nam zdrowia i wszystkiego dobrego!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: