Przed nami chłodne dni – wiosna w defensywie

Gdy za oknem zimny wiatr i plucha, wiosna stająca się wspomnieniem, a temperatura spada z 20 stopni do 7, kto mógłby nam opowiedzieć o pogodowych zawirowaniach lepiej niż Agnieszka Cegielska? Dziś mogliśmy Ją oglądać ponownie na antenie TVN i trzeba powiedzieć, że dawno nie miała takiej serii dyżurów, bo jest już z nami czwarty dzień z rzędu!
„Na mapie z sytuacją europejską zobaczymy właśnie ten rozległy front, który maszeruje z zachodu na wschód, niosąc ze sobą opady deszczu, ale oprócz tego, że dziś pojawiły się burze i one się nadal gdzieniegdzie pojawiają, po froncie popłynie do naszego kraju bardzo zimne powietrze i jak mówię >bardzo zimne< to aż trudno mi sobie wyobrazić to, że dziś w nocy miejscami mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem, a niewykluczone, że spadnie nawet sam śnieg. No i na termometrach zobaczymy bardzo niskie temperatury – proszę sobie wyobrazić, że na noc prognozujemy miejscami tylko 1 stopień np. na Pomorzu Zachodnim, tylko 0 na północnym wschodzie, więc tam jak te opady śniegu będą się pojawiać, to na drogach będzie bardzo ślisko. W centrum Polski 1 stopień, na południu 2-3 więc naprawdę powieje chłodem – to jest drastyczna zmiana, więc proszę na siebie uważać, dodatkowo dołożymy jeszcze silny i porywisty wiatr”. Słowa Agnieszki pokazują, że prognozy pogody jednak się sprawdzają, bo ostrzeżenia o gwałtownym ochłodzeniu pojawiały się już parę dni wcześniej. Jeszcze wczoraj pisałem o kilkunastostopniowych temperaturach wczorajszej nocy, a dziś otrzemy się o przymrozki wręcz!
Co wydarzy się w ciągu dnia? „We wtorek na termometrach na północy kraju 9-10 stopni, 10-11 w Polsce wschodniej i południowo-wschodniej. W tych regionach większe zachmurzenie, będą się pojawiać opady deszczu, w pozostałych miejscach trochę spokojniej, no i ta maksymalna prognozowana temperatura to jest 12 stopni” – tyle pojawi się na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, ale po pierwsze – to najcieplejszy moment dnia, po drugie – odczuwalnie będzie znacznie chłodniej między innymi przez przenikliwy, zimny wiatr.
Co nasza ulubiona prezenterka mówiła o kolejnych dniach? „W środę 10,11,12 stopni na północy, w centrum 12, 14, 15, z tym że centrum i południe Polski spokojniejsze, w czwartek bardzo podobna sytuacja, od 11 do 16 st. w piątek, z kolei w sobotę od 12 do 17, czyli wygląda na to, że coś tam drgnie pod koniec tygodnia, ale to nie będą szalone zmiany, także w te najbliższe dni musimy być przygotowani na to, że to będą dni chłodne, deszczowe, ten deszcz bardzo się przyda”. Deszcz owszem, jak najbardziej, ale czy musi być tak zimno?! Na koniec zdjęcia z Agnieszką, która nawet pod parasolem zachowuje uśmiech 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: