Dość ciepły, miejscami deszczowy Dzień Matki

Prowadzący dzisiejsze „Fakty po południu” Piotr Jacoń na kilka minut przed 17:00 rozpoczął rozmowę z Agnieszką Cegielską, pytając Ją, jak to jest że raz mu ciepło, a innym razem zimno i czy to nie ma związku z wiekiem. Agnieszka stwierdziła, że gdyby był kobietą, to może miałoby to znaczenie i serdecznie się roześmiała, mówiąc że to chyba jednak od pogody.
Jaka ona będzie jutro? „Tutaj akurat rzeczywiście taka sytuacja majowa, dlatego że przede wszystkim nadciąga kolejny front atmosferyczny. Pięknie pachnie las, zieleń po opadach, które witamy z dużą radością i mamy je cały czas w prognozach i mamy kolejny front, który zaznaczy się nad Polską południową, południowo-wschodnią właśnie w Dzień Mamy, ale on wkroczy do Polski już w nocy, także dziś w nocy te opady zaczną się pojawiać. To nie będą jakieś szalone ulewy, owszem, w wielu regionach Polski południowej w ciągu dnia jak zagrzmi, no to wtedy te opady będą intensywniejsze”. W sumie będzie mała chwila prywaty, bo miałem okazję być w weekend przechodzić przez las w kierunku morza i potwierdzam to, co mówi.
Później wydarzyła się ciekawa rzecz, na którą również Agnieszka zwróciła uwagę, że realizator zamiast pokazując mapę na „wtorek” umieścił „czwartek” – swoją drogą wielu pewnie by chciało, żeby tak przeskoczyć. Nie zrażona tym faktem kontynuowała: „mam bardzo dobre wiadomości na Dzień Mamy – nawet w Trójmieście będziemy mieć słońce, pogodne niebo 18 st., już znam prawie na pamięć bo wszyscy pytają, 19 st. północny wschód, także na Mazurach też pięknie, w centrum 21, im dalej na południe tym wyższe temperatury i to właśnie ten 26.dzień maja ma być w ciągu tego tygodnia najprzyjemniejszy z najwyższą temperaturą, z największą ilością słońca – owszem jakieś wiosenne burze mogą się pojawić, no ale oby mieć tylko takie problemy”. Strefa z opadami będzie szła „po skosie” od północnego Mazowsza aż po Dolny Śląsk – nie powinno padać na zachodzie i północy. Różnica w temperaturze nie będzie wysoka, bowiem 4 st. pomiędzy Trójmiastem a Krakowem to niedużo – miewaliśmy już w tym roku różnice rzędu… dwudziestu stopni między najchłodniejszym a najcieplejszym regionem w ciągu tego samego dnia!
W środę może zagrzmieć na Podkarpaciu, poza tym spokojniej i nieco chłodniej bo od 16 do 22, przy czym dwudziestostopniowe wyniki zarezerwowane raczej dla południa, w czwartek już bez nich, bo od 16 do 19 stopni i na ścianie wschodniej mogą przydać się parasole. Oczywiście wszystkim mamom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i uśmiechu z okazji ich święta! Na koniec kilka zdjęć z naszą ulubioną prezenterką – jednocześnie informuję, że obiecane przeze mnie zdjęcia z poprzedniego występu Agnieszki z dnia 18 maja pojawiły się w ubiegłym wpisie 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: