Prognozy mówią, że maj pożegna nas chłodno

Dzisiejszego popołudnia i wieczoru podobnie jak wczoraj mogliśmy posłuchać Agnieszki Cegielskiej w ramach skróconych prognoz z samą mapką w TVN24, a także zobaczyć Ją na antenie TTV. Co mówiła o pogodzie na najbliższą dobę?
„Przed nami środa i wygląda ona w tych prognozach bardzo dobrze, ale zanim o środzie to musimy sprawdzić, co będzie się działo w ciągu tej najbliższej nocy – a ona będzie w miarę spokojna, nie widzimy żadnych szaleństw atmosferycznych, na termometrach takie umiarkowane temperatury, bo od 5 do 10 stopni – tam gdzie chmur będzie więcej, tam te temperatury aż tak mocno nie spadną, więc to będzie cieplejsza noc dla mieszkańców Polski południowo-wschodniej, na północy i na zachodzie ta noc zapowiada się spokojnie, pogodnie, umiarkowany wiatr, więc powinno dobrze się spać 🙂 „. Choć nie wiem, czy byłbym skłonny otwierać na oścież okno przy ledwie 5 stopniach będąc na Kujawach czy Mazurach, względnie przy sześciu prognozowanych dla Pomorza i Wielkopolski. I rzeczywiście nieco cieplej zapowiada się noc na Podkarpaciu (10 st.), Małopolsce i Lubelszczyźnie (9 st.) – za to tam może popadać, podobnie jak na Górnym Śląsku. „W ciągu dnia dużo cieplej, przyjemniej, w wielu miejscach pogodnie, na termometrach od 18 st. w Trójmieście i na Podkarpaciu, do 22 wzrośnie temperatura na krańcach Polski zachodniej”. Tutaj miała na myśli okolicy Zielonej Góry, lecz najpowszechniejsza będzie jutro wartość 20 stopni, bo ona ma pojawić się m.in. w Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Przelotne opady deszczu i lokalne burze mogą występować na południu i południowym wschodzie kraju. Tą dość niezłą jak na tegoroczny maj sytuacje zapewnia nam niewielki wyż znad Czech, który będzie jednak słabnąć, a większy wpływ na pogodę zyska czarnomorski niż.
Nie umknęło to uwadze również Agnieszce: „Ciśnienie powoli będzie spadać i to spadające ciśnienie będzie oznaką tego, że musimy spodziewać się zmian w pogodzie w tych kolejnych dniach. W czwartek od 16 do 20 st., taką wartość wskażą termometry w Polsce południowo-zachodniej, 18 północny zachód, wschód kraju 16-17 stopni. Natomiast w piątek od 15 do 18 i to też jest znak tego, że tego powietrza takiego chłodniejszego będzie więcej, a w ogóle ta odczuwalna temperatura będzie niższa z powodu wilgoci”. A opady spodziewane są w zasadzie wszędzie oprócz Pomorza Zachodniego. W ogóle koniec tygodnia i tym samym miesiąca ma upłynąć pod znakiem deszczu i temperatury maksymalnej na poziomie 15-16 stopni. Co tu dużo pisać, nie urywa…

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: