Przed nami dwa dni ze zwrotnikowym gorącem

Dziś ponownie mieliśmy okazję do tego, by ujrzeć i posłuchać Agnieszki Cegielskiej, która po południu na antenie TVN24 mówiła o nadchodzącym cieple: „Przed nami chyba jedna z cieplejszych nocy, jeśli nie najcieplejsza do tej pory, bo prognozujemy np. na północnym wschodzie, co nawet latem rzadko się zdarza, 16 st. na Mazurach w nocy, do takich wartości spadnie temperatura”. Później mówiła o sytuacji w stolicy: „akurat w Warszawie nie spodziewamy się dziś w nocy burz, jest duszno z powodu temperatury, natomiast Warszawa już będzie po froncie, w nocy, więc ten front przeniesie się na krańce Polski wschodniej, więc w tych regionach mogą pojawić się gwałtowne burze, ale wilgoć i opady pozostaną nad Mazowszem”. Wspominała wręcz o „dyskotece”, mając na myśli burzowe warunki na ścianie wschodniej i podkreślała, że temperatura minimalna „jest prognozowana na moment najchłodniejszy nocy i to zazwyczaj się dzieje nad ranem, w okolicach 4:00-5:00 rano”. Zgodnie z Jej słowami wyniesie 16 st. na północnym wschodzie, 15 st, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, 14 st. na Wybrzeżu, w Wielkopolsce i Ziemi Łódzkiej, 13 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, na zachodzie Polski nie powinno nocą padać.
Jutrzejszy dzień upłynie pod znakiem burz, ale także miejscami upału: „31 stopni w cieniu – no musi być jakaś cena za tak wysokie temperatury, i tak z jednej strony mamy niestandardową wędrówkę frontu, bo on zazwyczaj wędruje z zachodu na wschód, teraz przewędruje ze wschodu na zachód, to jest ciepły front, płynie zwrotnikowe powietrze i na wschodzie będzie teoretycznie po froncie, ale będą pojawiać się burze konwekcyjne z powodu nagrzania, na zachodzie będziemy mieć 2 w 1 i burze z powodu nagrzania i dodatkowo z frontu, więc zdarzyć się może wszystko, łącznie z gradem”. Nasza ulubiona prezenterka przestrzegała, że pogoda będzie miejscami gwałtowna i dynamiczna – czekają nas sprawiedliwe warunki i niewielkie różnice na termometrach, bo 27 st. w Trójmieście, 28 st. w Bydgoszczy, Olsztynie i Szczecinie, 29 st. w Łodzi, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu, 30 st. w Białymstoku, Krakowie i Warszawie, i wspomniane przez Nią 31 w Lublinie i Rzeszowie.
Co w kolejnych dniach? „W sobotę od 24 do 31 stopni, trochę łagodniej na północnym wschodzie, ale wszędzie bardzo ciepło, a w związku z tym też burzowo, szczególnie na zachodzie, w centrum i na południu. W niedzielę po przejściu frontu łagodniej – od 20 do 23 stopni, popada przelotnie na północnym wschodzie, w pozostałych regionach pogodnie”. Na koniec mam dla Was zdjęcia, z których jak zawsze płynie do nas pozytywna energia ze strony Agnieszki 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: