We Francji chłodniej niż w… Suwałkach? To możliwe!

„Właściwie wszystko stanęło do góry nogami, dlatego że na północnym wschodzie będziemy mieć najwyższe cały czas temperatury i to jest 29 st. w cieniu, a w Polsce południowo-zachodniej, gdzie zazwyczaj temperatury są najwyższe, będziemy odczuwać jutro chłód” – tak w telegraficznym skrócie przedstawiła już we wstępie prognozę na jutro Agnieszka Cegielska na antenie TVN.
Skąd przyczyna takiego nietypowego układu? „Jeden za drugim fronty atmosferyczne wędrują, maszerują – i z jednej strony mamy gorące, zwrotnikowe powietrze, płynące właśnie do Polski północno-wschodniej, natomiast do Polski zachodniej zacznie płynąć powietrze takie łatwiejsze i w sumie lepsze do regeneracji. To powietrze dotrze m.in. na Wyspy Brytyjskie, do Francji, krajów Beneluksu, więc w wielu miejscach zachodniej Europy będziemy mieć niższą temperaturę niż w Suwałkach!”
Cały czas na północnym wschodzie „będą idealne warunki, żeby dużo w pogodzie się działo, czyli ta pogoda będzie się zmieniać, po raz kolejny spodziewamy się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, te burze mogą przynieść nie tylko intensywne opady deszczu w nocy, w ciągu dnia, ale też silny i porywisty wiatr, nie wykluczone opady gradu”. Przed nami ciepła noc: 18 st. w Białymstoku, 17 w Łodzi, Olsztynie i Warszawie, 16 w Bydgoszczy, Poznaniu i Trójmieście, 15 w Szczecinie i Krakowie, 14 we Wrocławiu i w Zielonej Górze. Wszędzie możliwe opady, a na wschód od linii Wisły możliwe też burze. Agnieszka podkreślała, że na zachodzie powinno się przyjemniej spać, ze względu na nieco niższe wartości na termometrach. „Jeśli chodzi o sytuacje prognozowaną na dzień, to tu te chmury będą wędrować jedne za drugimi, natomiast to będą zupełnie dwie różne strefy atmosferyczne, dlatego że na północnym wschodzie będziemy mieć to wspomniane wcześniej gorące powietrze, natomiast na zachód, południe Polski popłynie już to bardziej umiarkowane”. W sumie to mało powiedziane, bo tylko 17 st. na Śląsku i 18 w Lubuskim i Małopolsce, z pełnym zachmurzeniem, w środku czerwca rewelacją nie jest. Nieco lepiej na Pomorzu i Kujawach, bo tam 23 st. ale już mogą pojawiać się burze, podobnie jak na Lubelszczyźnie (24 st.) i Mazowszu (25 st.). Na Mazurach już letnie 27 st., a na Podlasiu niemal upalne, wspomniane przez Nią 29 st.
Co w kolejnych dniach? W niedzielę „bardzo podobna sytuacja, czyli jeszcze gorąco na północnym wschodzie, jeszcze te burze mogą się pojawiać, zachód spokojniejszy i łagodniejszy. W poniedziałek te różnice już się zmniejszą, już będzie tak delikatniej, natomiast we wtorek do 21 do 24, także ten wtorek już będzie też taki przyjemniejszy, no bo jak mamy 23 st. no to mamy komfort termiczny, czyli taką idealną temperaturę dla naszych organizmów”. Na koniec będzie porcja zdjęć, z której ewidentnie wynika, że Agnieszka dostosowała ubiór do aktualnie panujących warunków 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: