Kolejna bitwa mas powietrza nad Polską

Dziś przez Polskę przechodził zimny front atmosferyczny, związany z niżem znad Skandynawii. Na początku dnia dzielił kraj na dwie strefy – wschodnią ze zwrotnikowym powietrzem i zachodnią, do której zaczęło dopływać powietrze polarnomorskie. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, nie mogło zabraknąć dynamicznej pogody, ulewnych deszczy i gwałtownych burz. Doszło do nich przede wszystkim przy wschodniej granicy, bo tam temperatura była w stanie wzrosnąć w ciągu dnia, zatem była energia do tego by wypiętrzyły się burzowe chmury.
Chłodniejsze powietrze zacznie coraz śmielej wchodzić do Polski – zatem wygra te swoistą bitwę, a front atmosferyczny już w nocy przejdzie do naszych wschodnich sąsiadów. Mimo to nocą może padać, miejscami intensywnie od Suwalszczyzny po Podkarpacie. Na termometrach dość wyrównane wartości: 12 st. na północnym zachodzie, 15 st. na południowym wschodzie, na pozostałym obszarze 13-14 stopni. Wtorek zapowiada się pogodnie w zasadzie w całym kraju, jedynie nad ranem może popadać na Suwalszczyźnie. W ostatnich dniach to rzadka sytuacja, taki spokój w pogodzie. Będzie ciepło, ale nie upalnie: 21 st. w Olsztynie i Szczecinie, 22 st. w Trójmieście i Suwałkach, 23 st. w Białymstoku i Warszawie, 24 st. w Łodzi, Poznaniu i Zielonej Górze, 25 st. w Katowicach i we Wrocławiu, 26 st. w Krakowie i Rzeszowie.
W środę burze pojawią się nad Pomorzem Zachodnim, w centrum i na południu spokojnie, od 22 do 29 stopni, w czwartek popada już wszędzie, znów możliwe burze na wschodzie, w dodatku prognozowane jest nawet 30 st. na południu.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: