Niedzielna pogoda będzie niezła, zatem idźmy na wybory!

W wyborczą niedzielę po długim czasie – tak jakoś się nam urlopy zgrały 🙂 na antenie TVN24 w porannym programie pojawiła się długo wyczekiwana Agnieszka Cegielska, która mówiła tak o pogodzie za naszymi oknami: „Dzisiaj obudziło nas w wielu miejscach słońce, bo po tej deszczowej sobocie i takiej chłodnej jak na lipiec, chociaż to ma prawo się zdarzyć, dzisiejszy dzień będzie zdecydowanie przyjemniejszy, łagodniejszy. To nie będzie upał, ale na pewno w wielu miejscach słońce i to spokojne, pogodne niebo, gdzieś tam jeszcze niewielkie, symboliczne opady na krańcach Polski wschodniej, ale zbliża się wyż, a to z kolei oznacza poprawę pogody: 18, 19, 20 stopni północ, centrum 21, i południe Polski 19-22. To są temperatury prognozowane w cieniu, więc liczymy na to, że jak słońce się pojawi zza chmur, bo one zdarzać się będą, ale już nie takie frontowe, niegroźne, no to ta temperatura odczuwalna będzie troszeczkę wyższa. Ciśnienie 1009 hPa na barometrach w południe, także jakbyśmy mieli podsumować ten dzień to będzie taki spokój w pogodzie, taka chwila wytchnienia po tych ostatnich szaleństwach, również burzach i takich nieprzyjemnościach atmosferycznych.”
W kolejnym wejściu antenowym powiedziała nieco o pogodowej przyszłości: „Chłodno i deszczowo było między innymi nad Bałtykiem, natomiast teraz ta sytuacja zacznie się trochę zmieniać, mówię trochę, dlatego że ten najbliższy tydzień, te prognozy też znamy, więc będzie tak w kratkę, upału na razie nie widać szalonego, natomiast widać na pewno poprawę i widać też np. 23 stopnie w okolicach Trójmiasta we wtorek, więc są jakieś przebłyski słońca i ciepła”. Podkreślała, że na Dolnym Śląsku temperatura będzie najwyższa, a także to, że wartości w okolicach 21-22 stopni to dla wielu osób komfort termiczny, który jest najlepiej akceptowalny z punktu widzenia biometeorologicznego. Zatem gdy będziemy stali w kolejkach do lokali wyborczych, przynajmniej z punktu widzenia pogodowego nie powinniśmy odczuwać większych niedogodności.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: