Wyż Joanna da dziś stabilną pogodę, co cieszy Agnieszkę

„Szanowna pani Agnieszka Cegielska, mistrzyni prognoz pogody, królowa meteorologii” – właśnie w taki pełen komplementów sposób zapowiedział Ją w poranku TVN24 prowadzący Rafał Wojda. I trudno nie przyznać mu racji :). Nie ukrywała radości z powodu dzisiejszej prognozy z temperaturami w granicach 23-24 stopni: „Bardzo nas to cieszy, dlatego że nasze organizmy bardzo dobrze reagują na komfort termiczny i rzec by można że nic więcej do szczęścia nam nie potrzeba, jeśli chodzi o taką sytuację atmosferyczną. Oczywiście będą osoby, które będą pragnęły wyższych temperatur o tej porze roku (np. redaktor Igor Sokołowski czy moja skromna osoba-przyp.), szczególnie te osoby, które np. przebywają na Mazurach, nad Bałtykiem, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że powyżej 30 stopni to już jest sytuacja taka, do której te organizmy muszą się przyzwyczaić i to chwilę im zajmuje. A tymczasem dziś wyż Joanna, zatem spokojne, pogodne niebo, takie typowe polskie lato. Obawialiśmy się, jeszcze kilka miesięcy temu, że w lipcu w Warszawie będziemy mieć 35 stopni, bo już takie sytuacje mieliśmy i wiemy doskonale, jak trudno jest to zaakceptować, zwłaszcza w mieście. A tymczasem dziś prognozujemy od 19 do 24 stopni, czyli tak jak wspomnieliśmy komfort termiczny. Zresztą pięknie budzi się ten dzień w wielu miejscach – spokojne, pogodne niebo, nie spodziewamy się tutaj żadnych chmur frontowych. 19 stopni Suwałki w cieniu, 24 Kraków, więc odczuwalne temperatury będą przyjemniejsze, wyższe”.
Z kolei w kolejnym wejściu mówiła o ciśnieniu, które choć spada wynosi 1004 hektopaskale, zatem to nie jest jeszcze wartość, przy której część ludzi sięga po kawę w masowych ilościach. Agnieszka podała pewną ciekawostkę, że „są miejsca gdzie o poranku mieliśmy tylko 4 stopnie, trudno w to uwierzyć, ale góry rządzą się swoimi prawami – w Tatrach 4 stopnie, ale już na przykład Zielona Góra 14, więc dziesięciostopniowa amplituda dziś nam towarzyszyła”. Podkreślała, że „w ciągu dnia to się bardziej wyrówna, w ogóle na południu Polski będzie cieplej, żeby była jakaś sprawiedliwość, ale te poranki w górach są mocno rześkie”. Dodała też, że „wyż o tej porze roku jest bardzo potrzebny, zresztą nawet zimą nas cieszy, bo choć jest mroźno, to jest zdecydowanie więcej światła i tego światła nam potrzeba, właśnie tego naturalnego, bo mamy lato, potrzeba jest witaminy D”.
Niestety zapowiedziała też zmiany – „proszę się tym nacieszyć, dlatego że w tych kolejnych dniach troszeczkę zmian się pojawi, trochę takiej pogody w kratkę, ale przynajmniej temperatura pozostanie powyżej 20 stopni, ale rzeczywiście od jutra widać już więcej tych chmur frontowych, więcej będzie ta pogoda rozrabiać, będą się pojawiać opady, a na horyzoncie widać też wyładowania atmosferyczne. To jest lipiec, więc te burze mają prawo się pojawić. Proszę wykorzystać ten dzień bo naprawdę warto”. Ja zaś zapraszam do obejrzenia zdjęć, bo… warto 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: