Jutro Poznań z najwyższą temperaturą w Polsce!

Można powiedzieć, że niewiele zabrakło do wartości określanej jako upalną, ale 29 stopni to naprawdę zacny wynik jak na tegoroczne lato. Co będzie działo się dalej? Mamy specyficzny układ mas powietrza nad Europą – z jednej strony adriatycki niż ściąga chłód do naszych wschodnich sąsiadów, zahaczając o południe Polski i idąc dalej aż nad Włochy i Bałkany, a z drugiej ciepłe powietrze płynie od Francji przez Niemcy, zachodnią Polskę aż do północnej Finlandii.
Nocą popada na południu kraju, burze możliwe są na całym Śląsku, przelotnie padać może w części Wielkopolski, zaś na północy i w pasie pojezierzy spokojnie. Na termometrach 12 st. na Podlasiu, 13 st. na Mazurach, 14 st. na Pomorzu, Kujawach i Mazowszu, 15 st. na Lubelszczyźnie i w Małopolsce, 16 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Jutro strefa z opadami może pójść nieco wyżej i sięgnąć do centrum, ale początkowo powinno być całkiem przyjemnie. W drugiej części dnia mogą występować lokalne burze z porywami wiatru nawet do 100 km/h więc warto uważać! Jutro ponownie najcieplejszy ma być Poznań, gdzie prognozowane jest nawet 29 st., nieco mniej w Bydgoszczy bo 28, poza tym 27 st. w Olsztynie, Warszawie i Zielonej Górze, 26 st. we Wrocławiu, a także w Białymstoku i Lublinie, 25 st. w Gdańsku, Krakowie i Rzeszowie, 24 st. w Katowicach.
Od przyszłego tygodnia niestety zacznie się ochłodzenie, jeszcze w poniedziałek 26-27 st. w centrum i na wschodzie, ale na zachodzie już 22, i to będzie maksymalna wartość dzień później, gdy na północy będzie już ledwie 19-20 stopni. Plusem będzie jednak to że pogoda się uspokoi, a poza południem kraju nie powinno już padać i grzmieć. Niestety w środku przyszłego tygodnia według obecnych prognoz na północy w i centrum Polski będzie ledwie 17-18 stopni. Śpieszmy się kochać lato, bo jest kapryśne w tym roku…

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: