Słońce, spokój i komfort termiczny dziś i jutro

Dzisiejsze informacje zacznę od cytatu sprzed tygodnia, który wygłosił Igor Sokołowski, ten sam od rozmowy, której fragment opublikowałem tu wczoraj: „Skubańcy z TVN Meteo mają taką umiejętność opowiadania tej rzeczywistości tak, że wszyscy są zachwyceni”.
Trzeba przyznać, że coś w tym jest, bo Agnieszka Cegielska, która dziś rano gościła we „Wstajesz i wiesz” w TVN24, bardzo zachwalała aktualną, dość umiarkowaną sytuację pogodową: „To, co się dzieje za oknami to jest takie właśnie typowe, ja bym się upierała że piękne, polskie lato. Ja wiem, że będą osoby, które będą pragnęły wyższych temperatur (wraca temat redakcyjnego kolegi!) i pewnie one jeszcze w te wakacje się pojawią, ale dziś to jest taki idealny komfort termiczny, takie lato właśnie wyjątkowe, dlatego że ta temperatura jest taka idealna dla naszych organizmów. I mamy ciekawą sytuacje, bo są miejsca, gdzie ta temperatura o poranku jest dosyć rześka, ale są też miejsca jak np. Bałtyk, gdzie temperatura wynosi 16 st. w okolicach Zatoki Gdańskiej, a temperatura wody miejscami 18, a nawet 20, więc jak to stwierdził nasz synoptyk Artur Chrzanowski, że Bałtyk jest nietypowo ciepły, bo 20 stopni to jest całkiem niezły wynik”. Kto wie, być może wpływ miało to, że w innych nadbałtyckich krajach, na przykład w południowej Szwecji bywało momentami cieplej niż w Polsce i dzięki pływom trochę tej cieplejszej wody i nam przypadło? Dalej mówiła, że „20 stopni ma się pojawić z kolei na termometrach w drugiej części dnia na Pomorzu Zachodnim, a także w Trójmieście, 23 Warszawa, południe Polski maksymalnie 24, co ważne dziś cisza, cisza po burzy, miejmy nadzieję, że jeszcze nie cisza przed burzą, bo one w tym tygodniu ponownie mają się pojawiać, pojawiają się też miejscami mgły i zamglenia, one dosyć szybko będą ustępować, a potem jak wyjrzy słońce, to obiecujemy, że będzie pięknie”. W kolejnym wejściu antenowym podkreślała, że mamy dobre warunki biometeorologiczne, a to lepsza sytuacja od pogody ze spadającym ciśnieniem i obecnością frontów atmosferycznych. „Typowo wakacyjny dzień, jeśli chodzi o sytuacje atmosferyczną dla naszej szerokości geograficznej, no bo jednak to są temperatury bardziej typowe dla Europy Środkowej niż 34 stopnie, ale niewykluczone, że jeszcze jakieś wyższe temperatury też się pojawią, bo jeszcze nie mamy połowy wakacji”. Jakaś prawda w tym jest, przyznać jednak należy, że sierpień nie należał nigdy do miesięcy, w którym bito by jakieś rekordy temperatur, słyszałem też kiedyś powiedzenie, że po 15 sierpnia na północy Polski zaczyna się jesień, choćby ze względu na chłodniejsze noce czy szykujące się do odlotu ptaki.
Agnieszka nie wchodziła mocno w szczegóły prognozy na kolejne dni, jednak zapowiedziała, że „ciepło wróci, już możemy obiecywać, że pod koniec tygodnia zrobi się naprawdę bardzo ciepło – 25, 26 st., ale w zamian za to, żeby była jakaś równowaga, bo okazuje się że wszystkiego mieć nie można, to będą pojawiać się burze, więc teraz nacieszmy się tą ciszą”. My zaś nacieszmy się kolejnymi zdjęciami z Nią w roli głównej 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: