Przełom lipca i sierpnia 2020 z niezłą pogodą

Podobno uczymy się całe życie, wspominał to sam prezydent, ja dziś poznałem pewne pogodowe porzekadło, że „od świętej Anki zimne noce i poranki”. W sumie jesteśmy już parę dni po (imieniny Anny są 26 lipca), jednak Agnieszka Cegielska w dzisiejsze popołudnie i wieczór na antenie TVN24 zapowiadała całkiem niezłą pogodę na najbliższe dni: „Wyż jest blisko, było gorąco, nie chcę powiedzieć, że będzie bardzo gorąco, ale będzie ciepło nadal, całe szczęście, bo ja nie jestem fanką wielkich upałów, bardzo cieszy mnie ta temperatura w nocy, bo jednak jak jest wysoka, to bardzo trudno regenerować siły, a takie 12-13 st. kiedy śpimy w zupełności nam wystarczy i naszym zwierzakom. Z kolei w czwartek pięknie, na północy Polski jakieś niewielkie, przelotne opady deszczu, centrum i południe spokojne, na południu do 27 st., natomiast centrum 25, powyżej 20 st. nad morzem, więc też nieźle jak na te regiony”.
Pozwolę sobie nieco uszczegółowić informacje z „Faktów po południu”: 21 st. Pomorze i Suwalszczyzna, 22 st. Kujawy i Mazury, 23 st. Podlasie, 24 st. Ziemia Lubuska, 25 st. Wielkopolska i Mazowsze, 26 st. Śląsk i wspomniane 27 Małopolska i Podlasie. Warto dodać, że nocą szczęśliwie nie będzie regionów z jednocyfrowymi temperaturami, co zdarzało się choćby w ubiegłym tygodniu, a przyznajmy, że w środku lata minimalna temperatura poniżej 10 stopni to naprawdę słaby wynik – już nie wspominając tropikalnych nocy z choćby z ubiegłego roku (dla tych, którzy nie pamiętają, podczas tropikalnej nocy temperatura nie schodzi poniżej 20 st.)
Co w kolejnych dniach? „W piątek od 20 do 27 stopni, popada przelotnie na północnym wschodzie, w pozostałych regionach słonecznie, pogodnie, ciepło. W sobotę od 22 do 27 i nadal przepiękna pogoda, słonecznie i bardzo przyjemnie. W niedzielę od 24 do 30 st., także kolejny słoneczny dzień”. Agnieszka podkreśla nieraz, że wszystkie podawane przez nich temperatury są prognozowane w cieniu, zatem w słońcu subiektywne odczucie jest wyższe, a od indywidualnych preferencji organizmu zależy, czy dana osoba będzie czuła się komfortowo, czy będzie jej zbyt ciepło. „Przed nami kolejny, myślę że, piękny, taki weekend typowo letni” – a przed nami także kolejna porcja zdjęć z najlepszą prezenterką pogody w Polsce 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: